۶
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۷

واعظی: تکلیف خود را مشخص کنید!

ایتنا- وزیر ارتباطات: اینکه مسئولیت هرگونه ناامنی در این فضا را تنها به عهده وزارت ارتباطات می‌دانند درست نیست.
واعظی: تکلیف خود را مشخص کنید!


محمود واعظی درپاسخ به اظهارات امروز معاون قضایی دادستان کل کشور در خصوص فضای مجازی و تلگرام گفت: ایشان بالاخره تکلیف خود را مشخص کند که یک روز می‌گوید سرور تلگرام بایستی به کشور بیاید و روز دیگر می گوید ورود سرورها مصداق نفوذ و جاسوسی است.


به گزارش ایتنا از ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درپاسخ به اظهارات امروز خرم آبادی - معاون قضایی دادستان کل کشور - در خصوص فضای مجازی و تلگرام گفت: مسئولین نظام و مردم قاضی مناسبی برای تلاش‌های وزارت ارتباطات جهت سالم سازی فضای مجازی هستند.

وی با تاکید بر اینکه ایشان بالاخره تکلیف خود را مشخص کندکه یک روز می گوید سرور تلگرام بایستی به کشور بیاید و روز دیگر می گوید ورود سرورها مصداق نفوذ و جاسوسی است، افزود: معلوم است مشکل جای دیگری است و وقتی ما می گوئیم تفکر ایشان بر انسداد فضای مجازی است؛ واکنش نشان می دهند.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد:‌ ایشان مدعی هستند که سرویس بومی راه‌اندازی نشده است و وزارت ارتباطات نقش خود را انجام نداده است که سخت در اشتباهند. ایشان از اقدامات خوب وزارت ارتباطات هم مطلع هستند و می‌دانند موانع این اقدام زیاد است و البته یک مانع بزرگ هم همین تفکرات ایشان است.

به گفته وی در حال حاضر پیام رسان های داخلی در کشور تولید و راه‌اندازی شده اند ولی آیا می توان مردم را مجبور به استفاده از یک کالا کرد؟ اینکه مردم به شبکه های اجتماعی داخلی اعتماد کنند بستگی به عملکرد ما مسئولین دارد؛ ایشان مطمئن باشند اینگونه اظهار نظرها نه تنها اعتماد عمومی به شبکه های اجتماعی داخلی را افزایش نمی دهد؛ بلکه منجر به عدم استقبال مردم نیز خواهد شد.

واعظی با بیان اینکه ادعای ایشان برای ۸۰۰۰ کانال را پیگیری کرده ایم، افزود: پس از دو هفته پیگیری بالاخره امروز لیست ۸۰۰۰ کانال ادعایی را به وزارت ارتباطات داده اند که بررسی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای حفاظت از حریم خصوصی مردم در فضای مجازی بخش ها و سازمانهای مختلف از جمله خود قوه قضائیه نقش دارند و اینکه مسئولیت هرگونه ناامنی در این فضا را تنها به عهده وزارت ارتباطات می دانند؛ همانند نظرات قبل ایشان، به نظر می رسد باز هم نظر شخصی باشد.

وی در پایان تصریح کرد:‌ قطعاً اگر نیت رعایت مصالح ملی باشد نبایستی چنین موضوعاتی در سطح رسانه ها مطرح شود و جلسات و کارگروههای مختلفی برای حل این مسائل وجود دارد. بنابراین اگر ا ختلافاتی هم وجود دارد بایستی در مراجع ذیربط مطرح شود و طرح مسایل و اظهارات نامعقول در رسانه ها، قطعا به حیثیت نظام لطمه می زند و به همین دلیل مصاحبه های متعدد ایشان را پاسخ نمی دهم و اکنون نیز به دلیل اینکه سخنان ایشان در جامعه ابهام ایجاد می کند؛ پاسخ این موارد را مطرح می کنم.
کد مطلب: 49602
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
اصلا آقای خرم آبادی تو زمینه IT تخصص نداره!!!! دو هفته پیش توشبکه خبر یه مناظره با آقای جهرمی داشت که اصلا نشون داد اطلاعی از اینترنت نداره!!! ولی آقای جهرمی با سواد و درایت جوابشون داد
feedback
Iran, Islamic Republic of
اون مناظره رو من دیدم. آقای خرم آبادی خواستار این شد که سرورهای تلگرام بیان داخل ایران. حالا میگن که امدن اینها مصداق نفوذه!
feedback
Iran, Islamic Republic of
میگن که از شبکه های بومی استفاده بشه تا بتونیم مردمی رو که باب میل ما حرف نمیزنند بگیریم، بعد میگن چرا از شبکه های بومی استقبال نمیشه! خب وقتی هدف شبکه های بومی کنترل و بگیر و ببند باشه معلومه استقبال نمیشه!
feedback
درود بر وزیر دانا
دانشجو
feedback
Romania
واقعا پاسخ منطقی و خوبی بود و جایی برای صحبت دیگه ای باقی نمی گذارد. یک عده نمی خواهند بپذیرند که مردم اعتماد خودشون رو از دست دادند و اعتمادی که بره به این راحتی ها باز نمی گرده و سالها زمان می برد.
feedback
احسنت آقای واعظی. اینها عادت کردند به حرف زدن و جواب نشنیدن. جلوشون نایستید با بهانه نفوذ مردم رو از تمام امکانات عصر ارتباطات محروم میکنند.
شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر