۰
plusresetminus
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴

تعهد مایکروسافت به عدم پشتیبانی از فلش در ویندوز تا سال 2020

ایتنا- مایکروسافت به صورت عمومی مطرح کرد که قصد دارد به صورت گام به گام، تا پایان سال 2020 پشتیبانی از ادوبی فلش در ویندوز را حذف کند.
تعهد مایکروسافت به عدم پشتیبانی از فلش در ویندوز تا سال 2020


فلش‌پلیر، نرم‌افزاری رایگان و مشهور برای مشاهده فایل‌های چندرسانه‌ای، اجرای برنامه‌های غنی اینترنتی و ویدئو و صدا و محتوای ایجادشده بر روی پلتفرم ادوبی فلش است. فلش پلیر همچنین می‌تواند در یک مرورگر وب به عنوان یک افزونه مرورگر و یا بر روی دستگاه‌های تلفن همراه پشتیبانی و اجرا شود.
فلش پلیر توسط ماکرومدیا ایجاد شده بود و پس از مالکیت آن توسط ادوبی، در حال حاضر توسط این شرکت در حال توسعه و توزیع است.


به گزارش رایورز به نقل از زد.دی نت، ادوبی اعلام کرد که صرفاً تا سال 2020، از فلش پشتیبانی می‌کند، و قصد دارد که این کار را پس از سال 2020 به طور کامل قطع نماید.
مقامات مایکروسافت اذعان داشتند که یکی از دلایل عدم پشتیبانی فلش، مرورگر اج است و به همین خاطر فلش تا پایان سال 2020، به طور کامل از فلش حذف می‌شود. مایکروسافت، طی پستی جدول زمانی و برنامه خود را برای رها شدن از فلش در طی سه سال آینده اعلام کرد.

تا پایان سال 2017 و اوایل 2018، مایکروسافت اج از کاربران خود می‌خواهد که اجازه دهند این شرکت، روی اکثر سایت‌هایی که برای نخستین بار مشاهده می‌شوند، فلش را اجرا کند و این موضوع را در مشاهده‌های بعدی، به کاربر یادآوری خواهد کرد. اینترنت اکسپلورر بدون هیچ مجوز خاصی، این کار را انجام می‌دهد.


از اواسط تا اواخر سال 2018، مایکروسافت، اج را به‌روزرسانی می‌کند تا امکان اجرای فلش روی آن وجود داشته باشد.
در ادامه این سیاست، اینترنت اکسپلورر، تا سال 2018، امکان دسترسی به فلش را برای تمامی سایت‌ها فراهم می‌کند. از اواسط تا اواخر سال 2019، فلش به صورت پیش‌فرض روی مایکروسافت اج و اینترنت اکسپلورر غیرفعال می‌شود.

تا اواخر سال 2020، در تمامی ورژن‌های پشتیبانی‌شده مایکروسافت ویندوز، امکان اجرای ادوبی فلش روی مایکروسافت اج و اینترنت اکسپلورر وجود ندارد و کاربران نیز نمی‌توانند این قابلیت را فعال نمایند.
گفتنی است گوگل، موزیلا و اپل نیز تصمیم دارند که پشتیبانی از فلش را تا پایان سال 2020، حذف نمایند.
 
کد مطلب: 49596
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام