۰
plusresetminus
چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳

کشف یک حفره امنیت قدیمی بر روی دستگاه‌های اپل

ایتنا- به‌تازگی متخصصان امنیتی توانسته‌اند تا یک نرم‌افزار جاسوسی ویژه را بر روی سیستم‌های مک اپل شناسایی کنند که در کمال تعجب برای مدت‌زمانی طولانی در این سیستم‌ها حاضر بوده ولی شناسایی نشده است.
کشف یک حفره امنیت قدیمی بر روی دستگاه‌های اپل


به‌تازگی متخصصان امنیتی توانسته‌اند تا نرم‌افزار جاسوسی ویژه‌ای را بر روی سیستم‌های مک اپل شناسایی کنند که در کمال تعجب برای مدت‌زمانی طولانی در این سیستم‌ها حاضر بوده، اما شناسایی نشده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی mashable، سیستم‌‎عامل مک در طول یک یا دو سال گذشته، بیشترین میزان تنش امنیتی را در تاریخ حیات خود تجربه کرده است.
با این وجود، کشف یک نرم‌افزار جاسوسی که مدت‌های طولانی در سیستم‌های اپل جا خوش کرده بود، بسیار غافلگیرکننده و شگفت‌آور است.

این بدافزار که Fruitfly نام دارد، ابتدا در ماه ژانویه و توسط گروه امنیتی Malwarebytes کشف و افشا شد. با این وجود، به نظر می‌رسد که این بدافزار ریشه‌ای قدیمی‌تر از این تاریخ دارد، زیرا متخصصان امنیت قدمت آن را بیش از این میزان برآورد کرده‌اند.


بر اساس گفته یک محقق برجسته امنیتی به نام پاتریک واردل (Patrick Wardle) این بدافزار که از جولای سال گذشته در سیستم‌های مک جای خوش کرده بود، همچنان در خفا به فعالیت خود ادامه می‌داد، بدون آنکه مورد توجه قرار گیرد.

بدین ترتیب این بدافزار توانسته است تا برای مدت‌زمان ۶ ماه بدون شناسایی شدن در سیستم‌های مک به کار خود ادامه بدهد که این امر نشان دهنده بحرانی بودن وضعیت این نرم‌افزار جاسوسی است.

Fruitfly می‌تواند آدرس آی‌پی دستگاه‌های قربانی را به آدرس سومی ارسال کند و در نتیجه، هکر خواهد توانست موقعیت مکانی دستگاه‌های یاد شده را کشف نموده و آسیب بزند.
در ادامه نیز اطلاعات دیگری مانند آدرس فیزیکی یا آدرس مک، مشخصات ثبتی صاحب دستگاه و غیره نیز در معرض خطر قرار گرفته و توسط هکر قابل رؤیت خواهند بود.
 
کد مطلب: 49595
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام