۰
plusresetminus
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳

فیلترشکن در روسیه 1100دلار جریمه دارد!

ایتنا- نمایندگان دومای روسیه فروش و استفاده از خدمات وی.پی.ان و پروکسی را ممنوع کرد.
فیلترشکن در روسیه 1100دلار جریمه دارد!


دومای روسیه قانون ممنوعیت استفاده از وی پی ان را در این کشور تصویب کرد.


به گزارش ایتنا از ایسنا به نقل از پسکوسکوی اینفورماتسیا، نمایندگان دومای روسیه این قانون را با ۳۷۳ رای موافق در برابر دو رای ممتنع و دو رای مخالف تصویب کردند که براساس آن، فروش و استفاده از خدمات وی.پی.ان و پروکسی برای دسترسی به سایت‌هایی که دولت روسیه محتوای آن را جرم تشخیص داده و مسدود کرده ممنوع است.

قانون گذاران روسیه برای متخلفان از این قانون جریمه ای تا ۷۰۰هزار روبل (۱۱۰۰ دلار) در نظر گرفته اند.
همچنین شرکتهای ارایه کننده خدمات شبکه موظف به رعایت قانون ممنوعیت استفاده از وی پی ان، در برنامه های خود هستند و باید اطلاعات کاربران متخلف را در اختیار نهادهای قانونی روسیه قرار دهند.
این قانون در صورت تصویب در مجلس نمایندگان و همچنین امضای رئیس جمهور روسیه از اول نوامبر ۲۰۱۷ میلادی به اجرا درخواهد آمد.
برخی از کارشناسان اقدام نمایندگان دومای روسیه را مقابله با سرویس پیام رسان تلگرام در این کشور می دانند که تا کنون حاضر به همکاری با دولت روسیه جهت انتقال سرورها به این کشور نشده است و در آستانه مسدود شدن کامل قرار دارد.
شرکت تلگرام برای دسترسی کاربران خود در صورت فیلترینگ، وی پی ان داخلی را در نرم افزارش تعبیه کرده که با توجه به تصویب این قانون در روسیه، استفاده از آن جرم محسوب شده و جریمه سنگینی را به همراه دارد.
کد مطلب: 49573
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای