۰
plusresetminus
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۰

کشف یک رخنه امنیتی بزرگ در سیستم عامل iOS

ایتنا- به‌تازگی متخصصان کشف کرده‌اند که یک رخنه امنیتی بزرگ در سیستم‌عامل مشهور شرکت اپل یعنی iOS وجود دارد که موجب می‌شود تا ساختار ابری iCloud چندان امن عمل نکند.
کشف یک رخنه امنیتی بزرگ در سیستم عامل iOS


به‌تازگی متخصصان کشف کرده‌اند که یک رخنه امنیتی بزرگ در سیستم‌عامل مشهور شرکت اپل یعنی iOS وجود دارد که موجب می‌شود تا ساختار ابری iCloud چندان امن عمل نکند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی zdnet، یکی از بزرگ‌ترین نقص‌های امنیتی موجود در سیستم‌عامل iOS که سال گذشته گزارش و برطرف شده بود، در سال میلادی جاری به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین و مخرب‌ترین نقص‌های امنیتی این سیستم‌عامل شناخته شده است.

گفتنی است این باگ با سوءاستفاده از نقص امنیتی موجود در چگونگی هماهنگ‌سازی اطلاعات حساس در دستگاه‌ها توسط فناوری iCloud کمپانی اپل به هکرها اجازه می‌دهد تا به‌راحتی بتوانند هر اطلاعاتی را در دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل iOS به سرقت ببرند.

هکرها با استفاده از این نقص می‌توانند به ساخت یک رخنه در فرایند برخی رمزگذاری‌های سیستم‌عامل دست بزنند که اپل با استفاده از آنها مطمئن می‌شود که به‌غیراز فرد موردنظر، هیچ‌کس دیگر نمی‌تواند اطلاعات انتشار داده شده در اینترنت را مشاهده کند.


بدین ترتیب هکرها می‌توانند به این اطلاعات دست‌یافته و از آنها برای دزدیدن رمزهای ورود و یا اطلاعات خصوصی افراد نظیر رمزهای وب‌سایت‌ها، شبکه‌های اینترنتی و رمز ورود آنها و ... استفاده کنند.

کارشناسان امنیتی می‌گویند تمامی این نقص‌های خطرناک به دلیل وجود یک باگ بزرگ در تائید کلیدهای دستگاه توسط iCloud Keychain است که به کمک روش‌های خاصی می‌توان آن را دور زد.

لذا سیستم‌عامل iOS -که به‌عنوان یکی از سیستم‌عامل‌های امن در سراسر جهان معرفی شده است- نیز می‌تواند دستخوش نقص‌های فراوان و شدیدی قرار گرفته و راه هکرها را برای دسترسی به اطلاعات مهم و شخصی کاربران باز کند.
 
کد مطلب: 49561
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام