۰
plusresetminus
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۴
توسط روسیه:

ساخت موشک‌های مجهز به هوش مصنوعی

ایتنا- دولت روسیه تصمیم گرفته است تا از ساختارهای هوش مصنوعی در ساخت سلاح‌های مهیبی مانند موشک استفاده کند و به این ترتیب سعی در تعریف آینده جنگ‌افزارهای جهان دارد.
ساخت موشک‌های مجهز به هوش مصنوعی


دولت روسیه تصمیم گرفته است تا از ساختارهای هوش مصنوعی در ساخت سلاح‌های مهیبی مانند موشک استفاده کند و به این ترتیب سعی در تعریف آینده جنگ‌افزارهای جهان دارد.


به گزارش ایتنا به نقل وب‌سایت خبری تحلیلی washingtontimes، روسیه در حال ساخت سلاح‌هایی است که برای انتخاب هدف و پیشی گرفتن از سیستم‌های تدافعی از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. این سلاح‌ها در آینده می‌توانند از انواع پهپادها، موشک‌ها و هواپیماها باشند.

بر اساس اخبار انتشار یافته، روسیه به‌شدت در پی انجام تحقیقات بنیادی در این زمینه است و تاکنون موفقیت‌هایی نیز به دست آورده است اما هنوز چند سالی تا دستیابی به نتایج دلخواه زمان باقی است.

همان‌طور که می‌دانید ساخت یک بمب‌افکن حامل موشکی که بتواند از دید رادارها پنهان بماند غیرممکن است و به همین دلیل نیز به‌تازگی تمرکز دانشمندان بیشتر بر روی قابلیت‌های حرکت مخفیانه این جنگ‌افزارها گذاشته شده است.


با این حال موشک‌های مجهز به هوش مصنوعی می‌توانند موقعیت‌های رادیویی رادارها را شناسایی کرده و موقعیت، سرعت و ارتفاع آنها را تشخیص دهند.

گفتنی است ارتش ایالات متحده در ابتدای سال جاری آزمایش موفقیت‌آمیز اولین پهپادهای مجهز به قابلیت‌های خودکار در کارزارهای جنگ را تائید کرد.
به این ترتیب به نظر می‌رسد روسیه به‌عنوان رقیب دیرینه و اصلی آمریکا نیز سعی در قدرت‌نمایی در این زمینه کرده و استفاده از فناوری هوش مصنوعی را به‌عنوان اهرم تدافعی علیه این اقدام ایالات متحده برگزیده است.

لازم به ذکر است که مطابق بیانیه وزارت دفاع ایالات متحده، در ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی آزمایش‌های پیچیده سیستم‌های خودکار جنگی را در کالیفرنیا با موفقیت پشت سر گذاشت.
 
کد مطلب: 49559
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام