۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰

ویندوز 10 و عدم پشتیبانی روی دستگاه‌های 2 در 1 اینتل‌ اتم

ایتنا- ویندوز 10 روی برخی از دستگاه‌های 2 در 1 اینتل اتم، پشتیبانی نمی‌شود و کاربران نمی‌توانند به روزرسانی سازندگان مربوط به ماه مارس مایکروسافت را نصب کنند.
ویندوز 10 و عدم پشتیبانی روی دستگاه‌های 2 در 1 اینتل‌ اتم


مجموعه‌ای از دستگاه‌هایی که تا کمتر از دو سال پیش، به‌روزرسانی سیستم‌عامل ویندوز 10 را به صورت رایگان دریافت کرده بودند، اکنون دیگر نمی‌توانند از هیچ‌گونه به‌روزرسانی بهره‌مند شوند.
بر اساس گزارشات به دست‌آمده، به‌روزرسانی سازندگان که برای نخستین بار در ماه مارس منتشر شد، با برخی از دستگاه‌های 2 در 1 دارای اینتل اتم که بین سال 2013 و 2014 منتشر شده است، ناسازگار است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، وقتی کاربران تلاش می‌کنند تا به‌روزرسانی مذکور را نصب کنند، دستگاه‌هایی که سی.پی.یوی اتم کلاو اینتل دارد، یک پیام گمراه‌کننده ارسال می‌کند و روند نصب را با اختلال روبرو می‌کند. در پیام مزبور نوشته شده است: «ویندوز 10، روی این رایانه پشتیبانی نمی‌شود.»
البته پیش از این پیام، می‌نویسد: «اکنون این اپلیکیشن را حذف کنید؛ زیرا با ویندوز 10 سازگار نیست.»

گفتنی است که در واقع هیچ اپلیکیشنی قرار نیست حذف شود و به نظر می‌رسد که این سخت‌افزار، با نسخه‌های اولیه بروزرسانی سازندگان مایکروسافت سازگار نیست.
یکی از شرکت‌هایی که تحت تأثیر این موضوع قرار گرفت، ایسر بود. این شرکت در مورد وقوع این مشکلات در صفحات پشتیبانی خود صحبت کرده و بیان کرده که مایکروسافت در پی برطرف کردن این مشکل است.
 
ایسر همچنین اعلام کرد: « همکاری بین شرکت ما و مایکروسافت شکل گرفته است و قصد داریم که به درایوهای سازگار کمک کنیم که این ناسازگاری را برطرف کنند. اگر به‌روزرسانی سازندگان ویندوز 10 را نصب کنید، ممکن است آیکن‌ها و متن ظاهر نشود یا بلوک‌ها و میله‌های پر نشان داده شود. اگر تاکنون به‌روزرسانی مذکور را نصب کرده باشید و این مسائل را تجربه کرده باشید، می‌توانید گزینه‌های بازیابی ویندوز 10 را به کار ببرید و سیستم خود را به حالت قبل بازگردانید.»

همچنین مطابق توضیحات این شرکت، اگر سخت‌افزار دستگاه، ناسازگار باشد و درایوهای لازم را نداشته باشد ممکن است دستگاه نتواند به‌روزرسانی دریافت کند و در این صورت با مشکل مواجه می‌شود.
مایکروسافت قول حل این مشکل را داده است.
 
کد مطلب: 49498
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است