۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷

استقبال بخش دولتی از خدمات ابری اوراکل

ایتنا - هوم‌آفیس یکی از نخستین سازمان‌های بخش دولتی در بریتانیا است که قرار است به سرویس‌های ابری اوراکل دسترسی داشته باشد.
استقبال بخش دولتی از خدمات ابری اوراکل


استفاده از سرویس‌های ابری نه تنها به شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی محدود نشده، بلکه به تدریج اقبال در بخش‌های دولتی نیز به آن دیده می‌شود به نحوی که مایلند خدمات خود را بر این بستر ارائه نمایند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از کامپیوتر ویکلی، هوم‌آفیس یکی از اولین سازمان‌های دولتی در بریتانیا است که از سرویس‌های میزبانی شده در مرکز ابری شرکت اوراکل استفاده خواهد کرد.
گفتنی است اوراکل نیز به این ناحیه ابری خود در بریتانیا می‌بالد و از آن به عنوان یک محیط بسیار امن نام می‌برد، به طوری‌ که سازمان‌های بخش دولتی می‌توانند با امنیت کامل، حجم کاری خود را در آن قرار دهند.

این شرکت همچنین ادعا می‌کند که این سرویس، تمام ۱۴ نکته ذکر شده در لیست «اصول امنیت ابر» را رعایت می‌کند.
گفته می‌شود این اصول به سازمان‌های بخش دولتی کمک می‌کنند تا به بهترین شکل ممکن از دادگان خود محافظت نمایند.


شرکت اوراکل در بیانیه‌ای اظهار داشته است که هوم‌آفیس یکی از سازمان‌های بخش دولتی بوده که برای استفاده از این ناحیه ثبت نام کرده است و از روز ۱۰ ژوئیه در حال بهره‌برداری از آن است.
مایک پارسونز (مدیر کل قابلیت‌ها و منابع در هوم‌آفیس) می‌گوید اعتبار اوراکل در زمینه امنیت ابر، نقش مهمی در تصمیم این نهاد برای استفاده از ناحیه مذکور بازی کرده است.

آقای پارسونز می‌افزاید: «برای ما، امنیت دادگان بسیار مهم است. راهکاری که اوراکل برای ما درنظر گرفته، همان امنیتی است که ما نیاز داریم، بدین معنی که با اطمینان می‌توانیم از زیرساخت کنونی خود فاصله گرفته و به فضای ابر مهاجرت نماییم.»

درموت اوکلی (قائم مقام اوراکل در بریتانیا) می‌گوید: «ما متوجه هستیم که محرمانگی، یکپارچگی و دسترس‌پذیری اطلاعات برای کسب‌وکار شما امری حیاتی است.»
وی ادامه می‌دهد: «باید بگویم که امنیت، در رگ و خون اوراکل قرار دارد؛ در محصولات، در چرخه توسعه و در عملیات ابری. دادگان حساس را تنها می‌توان با بکار گرفتن اقدامات سفت و سخت امنیتی حفظ کرد.»
 
کد مطلب: 49453
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است