۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۸

اوبونتو را با ویندوز ۱۰ تجربه کنید

ایتنا - در امتداد سیاست نزدیکی دو سیستم عامل مطرح جهان، دو توزیع دیگر لینوکس نیز آماده انجام چنین تجربه‌ای هستند.
اوبونتو را با ویندوز ۱۰ تجربه کنید


به تازگی شرکت مایکروسافت این امکان را فراهم آورده است که توسعه‌دهندگان و نیز علاقه‌مندان، بتوانند نسخه استاندارد سیستم‌عامل "اوبونتو" را از فروشگاه نرم‌افزاری این شرکت، دانلود و به همراه سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ از آن استفاده کنند.
گفتنی است که اوبونتو، یکی از توزیع‌های مشهور سیستم‌عامل لینوکس به شمار می‌رود.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، دو سیستم‌عامل ویندوز و لینوکس، اخیراً در مسیر نزدیک‌تر شدن به یکدیگر پیش رفته‌اند، با این وجود، اتفاق اخیر از دید کارشناسان، نقطه اوج این نزدیکی محسوب می‌گردد.

البته شایان ذکر است که غالباً اجرای یک سیستم‌عامل در دل سیستم‌عامل دیگر، معمولاً به شکلی خاص و در فضایی جداگانه و محافظت شده در داخل سیستم‌عامل اصلی انجام می‌شود. این فضای خاص Sandbox نامیده می‌شود.
مطابق همین قاعده، این نسخه اوبونتو نیز در داخل ویندوز ۱۰ و در فضای Sandbox اجرا می‌گردد.

همچنین بر طبق اخبار منتشر شده و در امتداد سیاست نزدیکی دو سیستم عامل مطرح جهان، دو توزیع دیگر لینوکس نیز آماده انجام چنین تجربه‌ای هستند.
این دو توزیع معروف عبارتند از سوزه (SUSE) و فدورا (Fedora) که ظاهراً در نوبت فرآیند مشابهی هستند و بدین ترتیب کاربران در آینده نزدیک قادر خواهند بود اجرای آنها را نیز در فضای ویندوز ۱۰ مشاهده نمایند.


گفتنی است که هنگام نصب این نسخه اوبونتو، این امکان وجود دارد که از آن صرفاً به شکل خط فرمان (command line) استفاده شود، اما کاربران می‌توانند با انتخاب به شکل مفیدتری آن را نصب نموده و تمامی اطلاعات و اسناد خود را برای لینوکس قابل دستیابی سازند و در واقع تمامی کامپیوتر خود را در اختیار لینوکس قرار دهند.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که هدف این اقدام، در واقع افزایش مخاطبان لینوکس است و کاربرانی مورد نظر هستند که علاقه‌مندند در عین استفاده از سیستم‌عامل اصلی خود، تجربه دستیابی به لینوکس را هم به چشم ببینند.
طبعاً نمی‌توان با این توزیع، امکان بوت دوگانه روی دستگاه را داشت.

گفتنی است زمانی که در حین انتشار به‌روزرسانی سالانه ویندوز ۱۰ امکان عرضه لینوکس به عنوان زیرسیستم ویندوز اعلام شد، برخی متخصصین امنیتی، احتمال افزایش آسیب‌پذیری سیستم‌عامل مایکروسافت را مطرح ساختند که البته مایکروسافت خاطرنشان کرد که با انجام تمهیداتی، به این موضوع توجه کافی نشان داده است.
 
کد مطلب: 49436
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام