۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۱
اندروید برای صنعت اتومبیل‌های خودران:

آپولو: پلتفرم اتومبیل‌های خودران بایدو

ایتنا – بایدو می‌گوید پلتفرم آپولو تبدیل به «اندرویدی برای صنعت اتومبیل‌های خودران خواهد شد».
آپولو: پلتفرم اتومبیل‌های خودران بایدو


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از recode، بایدو اکنون مدعی است که یکی از بزرگ‌ترین اکوسیستم‌های همکار برای پلتفرم اتومبیل‌های خودران در جهان محسوب می‌شود، چرا که برنامه رانندگی خودران این شرکت با نام "آپولو" اکنون بالغ بر ۵۰ شریک تجاری دارد؛ از جمله گروه فاو که یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان چینی است و در زمینه تجاری‌سازی این فناوری با بایدو همکاری خواهد کرد.

همچنین شرکای دیگر این پلتفرم نیز عبارتند از شرکت‌های خودرویی چینی Chery، Changan و Great Wall Motors، و همینطور بوش، کانتیننتال، ان‌ویدیا، مایکروسافت کلاود، Velodyne، TomTom، UCAR و Grab Taxi.

گفتنی است برنامه آپولو از تخصص پنج دانشگاه برتر چین و حمایت دولت محلی هم برخوردار شده است.
کی لو (مدیر ارشد عملیاتی بایدو) این پلتفرم را «اندرویدی برای صنعت رانندگی خودران، اما بازتر و قدرتمندتر» می‌نامد و در نظر دارد به منظور گسترش این پلتفرم، برای توسعه‌دهندگان، ابزارهایی همچون دادگان، APIها، کد منبع‌باز برای برخی از بخش‌ها و حتی سخت‌افزارهای مرجع برای کمک به آنها برای عرضه اتومبیل‌های خودران به بازار فراهم کند.

برای نشان دادن آنچه که این پلتفرم قادر است انجام دهد، شرکت تأمین‌کننده سامانه خودران با نام AutonomouStuff دو اتومبیل آماده کرده که نشان می‌دهد با استفاده از نخستین ریلیز نرم‌افزار آپولو و در ظرف تنها سه روز، تبدیل به مدل‌هایی خودران شده‌اند.
همچنین شایان ذکر است که این اتومبیل‌ها، در مسیرهایی نزدیک همایش توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی بایدو (یعنی همان جایی که اخبار مربوط به برنامه آپولو اعلام شد) حرکت کرده و به نمایش درآمدند.


گفته می‌شود هدف از این اقدامات، این است که توانایی‌های پلتفرم آپولو به تدریج در اختیار همه توسعه‌دهندگان قرار بگیرد. بدین ترتیب و در راستای همین راهبرد، در این ماه، توسعه‌دهندگان از دسترسی به فناوری‌های رانندگی برای نواحی مشخص و محدودی برخوردار خواهند بود.

گفتنی است بایدو امیدوار است تا پایان سال ۲۰۲۰، پلتفرمی عرضه کند که بتواند هم از پس رانندگی خودران در جاده‌های حاشیه‌ای و هم در بزرگراه‌ها بربیاید.
 
کد مطلب: 49414
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است