کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

گوگل سوابق پزشکی را از نتایج جست‌وجو حذف می‌کند

4 تير 1396 ساعت 15:04

ایتنا - سایر اطلاعاتی که ممکن است از نتایج جست‌وجو حذف شود، اطلاعات مالی مانند شماره کارت اعتباری، تصویر امضا و اعداد کارت شناسایی ملی هستند.
گوگل سیاست‌های حذف خود را با مقوله جدید سوابق پزشکی خصوصی به‌روزرسانی کرده است و قصد دارد که سوابق خصوصی پزشکی را از لیست نتایج جست‌وجو حذف نماید.
بر اساس گزارشی که بلومبرگ به تازگی منتشر کرده، این غول جست‌وجو، صفحه خط مشی حذف نتایج جست‌وجو را به صورت کامل به‌روزرسانی کرده است و گوگل نیز به‌روزرسانی خط مشی خود را تأیید کرده است.
بر اساس این سند، گوگل سوابق شخصی محرمانه پزشکی اشخاص خصوصی را حذف می‌نماید.


به گزارش ایتنا از رایورز و به نقل از زد.دی نت، گوگل معمولاً تا زمانی که بر اساس قانون مکلف به انجام کار یا حذف نتایج جست‌وجو نشود، این کار را انجام نمی‌دهد. در این مورد، انتشار سوابق پزشکی می‌تواند برای افراد مشکلاتی را ایجاد کند. سایر اطلاعاتی که ممکن است از نتایج جست‌وجو حذف شود، اطلاعات مالی مانند شماره کارت اعتباری، تصویر امضا و اعداد کارت شناسایی ملی هستند.

گوگل در سال 2015 و مدت کوتاهی پس از اجرای سیاست حذف توسط توئیتر، پیاده‌سازی خط مشی خود را آغاز کرد. گوگل معمولاً عادت به دست‌کاری الگوریتم‌های موتور جست‌وجوی خود ندارد، با این حال طی چند سال گذشته و در پی تغییر سیاست کاری، چند بار این کار را انجام داده است.
البته لازم به ذکر است که هرچند سوابق پزشکی از نتایج گوگل حذف می‌شود، اما این سوابق از روی وب برداشته نخواهد شد و این مشکلی است که همیشه وجود داشته است.شایان ذکر است، زمانی نقش گوگل مورد توجه قرار گرفت که بیش از 40000 گزارش پاتولوژی حساس توسط یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی هندی به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شد. نحوه کار گوگل به صورتی است که دسترسی و یافتن فایل‌ها را آسان‌تر می‌کند.

تصمیم برای حذف مدارک پزشکی شخصی از نتایج جست‌وجوی گوگل بعد از چند سری رخنه اطلاعات در سطح گسترده اتخاذ شد. در سال 2015 و بعد از هک شدن پایگاه‌داده شرکت آنتم -به عنوان دومین سازمان بیمه بزرگ ایالات متحده آمریکا- اطلاعات میلیون‌ها کاربر به بیرون درز کرد.
طبق یک مطالعه انجام شده در سال 2015، تنها بین سال‌های 2010 تا 2013 حدود 29 میلیون سابقه پزشکی از طریق شکاف‌های امنیتی به بیرون درز کرده‌ است.
 


کد مطلب: 49282

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/49282/گوگل-سوابق-پزشکی-نتایج-جست-وجو-حذف-می-کند

ايتنا
  https://www.itna.ir