۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۶

حملات باج‌ افزاری در دانشگاه

ایتنا- کالج دانشگاهی لندن (یو.سی.ال) و دانشگاه اولستر هنوز با پس‌لرزه‌های ناشی از حملات باج افزاری درگیر هستند و گفته می‌شود که این حملات می‌تواند با هم مرتبط باشد.
حملات باج‌ افزاری در دانشگاه


سیستم‌های کامپیوتری کالج دانشگاهی لندن و دانشگاه اولستر هنوز در حال بررسی، بازسازی و رفع عیب ناشی از حملات باج‌افزاری هستند. گفتنی است اخیراً این دو مجموعه دانشگاهی مورد هجوم حملات باج‌افزاری قرار گرفته‌اند.
کارکنان امنیتی بخش سرویس‌های اطلاعاتی یو.سی.ال، دسترسی به درایوهای مشترک و شبکه را برای جلوگیری از گسترش بیشتر بدافزارها مسدود کرده‌اند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی نت، کارشناسان بر این باورند که نفوذ به شبکه از طریق کاربرانی صورت گرفته است که از یک وب‌سایت به خطر افتاده، بازدید کرده‌اند. این حمله، مشکلاتی را برای سرویس دسکتاپ مجازی دسترسی از راه دور دانشگاه ایجاد کرده است.
در حال حاضر، کاربران یو.سی.ال صرفاً می‌توانند به فایل‌هایی دسترسی داشته باشند که روی درایوهای شبکه است؛ اما فایل‌های موجود در درایو مشترک، فقط قابلیت خوانده شدن دارند.

کارکنان حاضر در بخش به‌روزرسانی گفتند: «وقتی اطمینان حاصل کنیم که با بازکردن مجدد درایو اِن، از گسترش بیشتر بدافزارها جلوگیری نمی‌شود، دسترسی به درایو اس را مجدداً ارزیابی می‌کنیم.»
این حمله توانست تمام نرم‌افزارهای آنتی ویروس را دور بزند و آی.اس.دی اعلام کرده است که این حادثه، می‌تواند ادامه‌دار باشد.


بر اساس گزارش‌ها، هدف از این حمله کاربران ویندوز بوده و کاربران مک یا لینوکس تحت تأثیر این حمله قرار نگرفته‌اند.
آی.اس.دی یو.سی.ال به کارکنان و دانشجویان اعلام کرده است که مراقب وقوع اتفاقات این‌چنینی باشند و به پاپ‌آپ‌ها، ایمیل‌های غیرمعمول یا هر رفتار مشکوک دیگر توجه داشته باشند.

از دیگر مجموعه‌هایی که از این حملات آسیب دیده است، می‌توان به دانشگاه اولستر اشاره کرد که هنوز در حال تحقیق و بررسی در مورد این حمله است.
لازم به ذکر است که این حمله، تعداد قابل توجهی از فایل‌ها را تحت تأثیر خود قرار داده است. در حال حاضر این سرویس‌ها فقط قابلیت خواندن دارند.

کارکنان امنیتی این دانشگاه از کاربران خواسته‌اند که هرگونه ایمیل غیرمعمول و به طور کلی رفتار غیرمشکوک را فوراً گزارش دهند تا از وجود مشکلات بعدی جلوگیری شود.
 
کد مطلب: 49222
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام