۰
plusresetminus
جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۴

ماریسا مایر استعفا کرد

ایتنا- روزی روزگاری کمپانی یاهو که از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های اینترنتی دنیا بود، حالا دیگر به تاریخ می‌پیوندد.
ماریسا مایر استعفا کرد


همزمان با استعفای مریسا میر مدیرعامل یاهو، فرایند واگذاری این شرکت فناوری به شرکت مخابراتی وریزون تکمیل شد و یاهو به تاریخ پیوست.

به گزارش ایتنا از فارس، وریزون برای خرید یاهو ۴.۴۸ میلیارد دلار هزینه کرده و از این پس تمامی فعالیت‌های اینترنتی یاهو در قالب واحد جدیدی به نام Oath پیگیری خواهد شد.

یاهو در دو دهه گذشته یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شرکت‌های فناوری جهان بوده و بسیاری از ایرانیان نیز در اولین تجربه‌های استفاده از اینترنت از خدمات ایمیل و پیام رسان این شرکت استفاده کرده‌اند.

وریزون پیش از این شرکت AOL را هم خریداری و به خود ملحق کرده بود. تیم آرمسترانگ مدیرعامل سابق AOL هم اکنون Oath را رهبری می‌کند. وریزون امیدوار است از این طریق بتواند خدمات گسترده‌تر رسانه‌ای را به کاربران و مشتریان خود ارائه دهد.

وریزون قصد ندارد دیگر تنها به عنوان یک شرکت مخابراتی فعالیت کند و خدمات خود را به حوزه‌هایی همچون ورزش، امور مالی، فناوری و تفریح و سرگرمی نیز توسعه خواهد داد. این شرکت هنوز اعلام نکرده که چگونه می‌خواهد از برند یاهو استفاده کند. یاهو در سراسر جهان بیش از یک میلیارد نفر کاربر دارد.

گفته می‌شود در نتیجه این ادغام بیش از هزار شغل از یاهو حذف می‌شود. یاهو در دوران اوج شهرت و فعالیت خود در سال ۲۰۰۰ حدود ۱۲۵ میلیارد دلار ارزش داشت.
کد مطلب: 49213
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است