۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳

توافق انگلیس و فرانسه برای مقابله با فعالیت تروریست‌ها در فیس‌بوک و توییتر

ایتنا- ترزا می نخست وزیر انگلیس و امانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه می گویند قطعا مانع از آن خواهند شد که اینترنت به محلی امن برای تروریست ها و مجرمان مبدل شود.
توافق انگلیس و فرانسه برای مقابله با فعالیت تروریست‌ها در فیس‌بوک و توییتر


با توجه به انتشار گسترده مطالبی در حمایت از تروریسم و نژادپرستی در شبکه های اجتماعی آمریکایی، مقامات ارشد اجرایی انگلیس و فرانسه تصمیم گرفته اند تا در صورت عدم حذف سریع مطالب یاد شده از توییتر و فیس‌بوک، آنها را جریمه کنند.


به گزارش ایتنا از فارس، ترزا می در سخنرانی تازه خود در آستانه سفر به پاریس و دیدار با ماکرون تصریح کرده که وی و رییس جمهور فرانسه قصد دارند جلوی گسترش فعالیت های تروریستی و جنایتکارانه را در اینترنت بگیرند و به همین منظور طرح‌هایی به منظور برخورد قاطع حقوقی با شرکت‌های فناوری که اقدامات مناسبی به منظور حذف محتوای نامناسب از پلاتفورم‌های خود انجام نمی دهند، صورت خواهد گرفت.

فرانسه و انگلیس قصد دارند به همین منظور همکاری‌های گسترده‌ای با فیس بوک و توییتر انجام دهند و از ابزار جدیدی برای شناسایی و حذف خودکار محتوای نامناسب در شبکه‌های اجتماعی بهره بگیرند.

ترزا می قبلا هم خواستار ابداع قوانینی برای محروم کردن تروریست‌ها و افراد تندرو از استفاده از فضای آنلاین و تبدیل آن به محلی ایمن شده بود و از اینکه شرکت‌های فناوری در این زمینه کاری انجام نمی‌دهند به شدت گله کرده بود.

چندی قبل مالکوم ترنبل نخست وزیر استرالیا هم از مدیران شبکه‌های اجتماعی خواسته بود تا ضمن تقویت خدمات رمزگذاری شبکه‌های اجتماعی از تساهل به خرج دادن در برابر فعالیت تندروها خودداری کنند.
کد مطلب: 49194
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است