۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۷

چهار نکته برای استقرار یک شبکه مجازی موفق

ایتنا- با رشد مستمر شبکه نرم افزاری و تعریف رایانش ابری و اینترنت اشیاء، سازمان‌ها نیز با تبدیل شبکه‌هایشان، باید خود را به گونه‌ای تغییر دهند که بتوانند با تغییرات سازگار شده و موجودیت خود را حفظ کنند.
چهار نکته برای استقرار یک شبکه مجازی موفق


بسیاری از این فناوری‌ها برای خودکارسازی مدیریت شبکه یا برای مجسم ساختن شبکه، از نرم‌افزار به خصوصی استفاده می‌کنند. پژوهش‌های اخیر موسسه آی.دی.سی نشان می‌دهد که درامدهای حاصل از نرم‌افزارهای شبکه‌ای و ارتباطی از 6 میلیارد دلار در سال 2017، فراتر رفته و به 12 میلیارد دلار در سال 2021 خواهد رسید.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی.تی ورلد، در این بین کارشناسان، به مشتریان خود توصیه می‌کنند که در مورد استراتژی‌های تبادل شبکه، یک سری از نکات ضروری را رعایت کنند. این نکات عام، صرف‌نظر از نوع فناوری که قرار است پیاده‌سازی شود، می‌تواند یک نوع کلی از فناوری را شامل شود و مواردی که منجر به موفقیت یک پروژه می‌شود را در برگیرد.

اولین نکته به نظر متخصصین، تشکیل یک تیم و بهره‌مند شدن از مزایای کار جمعی و تیمی است.
اصل اساسی این است که برای موفقیت یک پروژه به تعدادی از افراد متخصص نیاز است و این نکته در بالاترین سطح اجرایی صادق است. این تیم مسئول هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی برای دستیابی به اهداف و کار مداوم برای به سرانجام رساندن برنامه‌هاست.


نکته دوم آن است که تمامی اعضای تیم باید به فکر سیستم‌هایی باشند که بتواند روی پلتفرم‌های کنونی اجرا شود و نیاز به یک سیستم کاملاً جدید نباشد، چون در این صورت استقبال چندانی از این سیستم جدید نخواهد شد. در حقیقت اجرای یک راهبرد شبکه مجازی به یک مجموعه فناوری کاملاً جدید نیاز ندارد.

نکته سوم برای رسیدن به موفقیت، برنامه‌ریزی برای آینده است. تنها چیزی که در صنعت فناوری ثابت است، اصل "تغییر" می‌باشد. هرگونه تغییری که در سازمان‌ها اتقاق می‌افتد، آغاز راه است. پس فکر نکنید که تغییرات به یکباره رخ می‌دهند. باید همواره از تغییرات جدید بهترین بهره را ببرید و ببینید که در آینده این کسب‌وکار به چه چیزی نیاز دارد و سعی کنید همیشه از پیشگامان باشید.

نکته آخر، نظارت است. نظارت بر سلامت شبکه، برطرف کردن مسائل و مشکلات موجود و بررسی ترافیک شبکه از نکات ارزشمندی هستند که اغلب نادیده گرفته می‌شوند.
 
کد مطلب: 49187
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام