کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اپل در حال توسعه تراشه هوش مصنوعی اختصاصی برای آیفون و آی‌پد

10 خرداد 1396 ساعت 12:19

ایتنا - اپل هوش مصنوعی را به عنوان بخشی از آینده خود انتخاب کرده است. بر اساس گزارش‌های جدید، این شرکت در حال توسعه یک تراشه هوش مصنوعی اختصاصی به نام «اپل نیورال انجین» برای ایجاد عملکرد بهتر در اپل و آیفون است.
بر اساس گزارشی که به تازگی از بلومبرگ منتشر شده است، شرکت اپل در حال توسعه یک تراشه هوش مصنوعی اختصاصی برای انجام وظایف تشخیص گفتار و تشخیص چهره در گوشی‌های خود می‌باشد.
در این گزارش آمده است که این تراشه که «موتور عصبی اپل» نام دارد، می‌تواند به بهبود عمر باتری و عملکرد کلی تلفن همراه نیز کمک کند.
گفته می‌شود اپل در پی آن است که از این تراشه هم در آیفون و هم در آی‌پد استفاده نماید.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی نت، گفته می‌شود که اپل نمونه‌های اولیه آیفون را با این تراشه امتحان می‌کند، اما زمان دقیق عرضه این تراشه اختصاصی مشخص نیست، یا اگر بخواهد از این تراشه در آیفون بعدی استفاده شود، مسلماً زمان عرضه آن پاییز امسال خواهد بود.

از سوی دیگر از جمله برخی از شایعات که در مورد اپل وجود دارد، از این قرار است که این شرکت می‌خواهد استفاده از هوش مصنوعی را به میزان قابل توجهی در برابر گوگل و آمازون افزایش دهد. در محصولات آینده اپل، از موتور عصبی اپل مانند اتومبیل‌های بدون سرنشین و عینک‌های مجهز به هوش مصنوعی، استفاده خواهد شد.به نظر کارشناسان، شرکت اپل در کنفرانس توسعه دهندگان اپل که در ماه ژوئن بزگزار می‌شود، در مورد طرح‌های هوش مصنوعی خود بحث خواهد کرد. گوگل که یکی از رقبای اصلی اپل است در ماه مه، پیشنهادات هوش مصنوعی تازه‌ای معرفی کرد که مربوط به گوشی‌ها، اسپیکرهای متصل و خودروها می‌باشد.
البته گفتنی است این اولین باری نیست که اپل، یک تراشه اختصاصی توسعه داده است.

اپل دارای یک تیم واقعیت افزوده یا اِ.آر است که از صدها مهندس تشکیل شده است. این مهندسان روی قابلیت‌های مرتبط با واقعیت افزوده کار می‌کنند.

در ماه مارس، بلومبرگ اعلام کرد که این گروه تحت رهبری مایک راکول قرار دارد. این شخص در گذشته، مسئولیت مدیریت گروه‌های سخت‌افزاری و فناوری‌های جدید در دالبی را برعهده داشته است.
اپل با اتکا به این تیم قوی، گام‌های خوبی را در راستای هوش مصنوعی برداشته است.


کد مطلب: 49091

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/49091/اپل-حال-توسعه-تراشه-هوش-مصنوعی-اختصاصی-آیفون-آی-پد

ايتنا
  https://www.itna.ir