d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - چهار مورد از قابلیت‌های گوگل ترنسلیت
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰

چهار مورد از قابلیت‌های گوگل ترنسلیت

ایتنا - چهار مورد از قابلیت‌های گوگل ترجمه که همه روزه مورد استفاده قرار می‌گیرد، ترجمه وب‌سایت‌ها به زبان‌های دیگر، ترجمه اسناد، ساختن کتابچه عبارات و اصطلاحات و بهبود زبان انگلیسی است.
چهار مورد از قابلیت‌های گوگل ترنسلیت


برخی از خدمات اینترنتی هستند که در بدو امر، بسیار ساده و با کاربردهای شخصی و ابتدایی تصور می‌شوند،‌ در حالی که می‌توانند خدماتی بزرگ و بسیار کارآ در دل خود داشته باشند.

سرویس گوگل ترنسلیت یا گوگل ترجمه، با دانستن بیش از 100 زبان، می‌تواند در کارهای روزانه و حتی در سفر بعدی که قرار است به کشورهای خارجی داشته باشید، به شما کمک کند.
قابلیت‌هایی که در ادامه بیان می‌شود، نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با استفاده از گوگل ترجمه، کل اسناد و وب‌سایت‌ها و حتی مواردی که به زبان مادری شما هستند را ترجمه کنید.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از پی.سی ورلد، گوگل ترجمه می‌تواند کلمات و عبارات را به صورت تک تک از هم جدا و ترجمه کنید و همچنین این امکان وجود دارد که کل وب‌سایت را به زبان مورد نظر خود ترجمه کنید. به عنوان مثال، می‌توانید سایتی که مربوط به یک نشریه خبری ایتالیایی است را به کمک گوگل ترجمه، به یک زبان دیگر ترجمه کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید، این است که آدرس سایتی که می‌خواهید ترجمه کنید را در کادر متنی سمت چپ صفحه اصلی گوگل ترجمه قرار دهید.
از انتخاب گزینه “Detect language” اطمینان حاصل کنید و روی “Translate” کلیک کنید. اندکی بعد ملاحظه خواهید کرد که صفحه اصلی وب‌سایت مورد نظر شما ترجمه شده است.


قابلیت دیگری که در این سرویس می‌توان به آن اشاره کرد، "ترجمه اسناد" است. شما می‌توانید فایل‌های وُرد و دیگر فایل‌ها را با استفاده از گوگل ترنسلیت به سهولت ترجمه کنید.
برای این منظور کافی است زیر کادر متنی، روی گزینه “Translate a document link” کلیک کنید و سپس، زبان منبع خود یا گزینه “Detect language” را انتخاب کنید و سپس زبانی که می‌خواهید فایل سند به آن ترجمه شود را انتخاب کنید. روی دکمه “Browse” کلیک کنید، فایل مورد نظر را آپلود کنید و سپس روی “Translate” کلیک کنید. بدین ترتیب یک کپی ترجمه‌شده از سند در پنجره جدید مرورگر برایتان باز می‌شود.

قابلیت دیگری که در گوگل ترجمه وجود دارد، امکان ایجاد کتابچه عبارات و اصطلاحات است. وقتی که در ترجمه یک عبارت پیچیده اشتباه می‌کنید و می‌خواهید که ترجمه درست آن را به یاد بیاورید، گوگل ترجمه، به شما کمک می‌کند و این امکان را فراهم می‌آورد که ترجمه عباراتی که می‌خواهید را ذخیره کنید.

و سرانجام قابلیت آخر این است که گوگل ترجمه به شما کمک می‌کند که زبان انگلیسی خود را تقویت کنید،‌نکته‌ای که در حین کار و در عمل، بدان دسترسی پیدا می‌کنید!
 
کد مطلب: 49090
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام