۳
۰
plusresetminus
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۲

گوگل از «خرید» شما هم سر درمی آورد

ایتنا-گوگل در اقدامی جنجالی، کاربران اینترنت را در خرید آنلاین حتی پس از آنکه آفلاین شدند ردیابی می‌کند.
گوگل از «خرید» شما هم سر درمی آورد


نیوز فکتور در گزارشی نوشت: استفاده از هوش مصنوعی یا همان یادگیری ماشینی به بازاریاب‌ها کمک می‌کند که بهتر از گذشته، موفقیت تبلیغاتشان را در دنیای وب دنبال کنند. در واقع آنها حالا می‌توانند بفهمند که آیا مشتریان پس از مشاهده تبلیغات، از طریق کارت اعتباری خود محصولی خریداری می کنند یا نه، حتی زمانی که آفلاین شده باشند.


این امکان منحصربفرد توسط گوگل و با نام Google Attribution به دنیا ارائه شده و به بیان ساده می توان گفت این شرکت به دنبال آن است که بفهمد مشتریان چه زمان و چرا پول خود را برای محصولی خاص خرج می‌کنند.

همزمان حامیان حریم شخصی و بسیاری از کاربران اینترنتی که از این طریق خرید می‌کنند نگرانی‌هایی را در این خصوص مطرح کرده‌اند زیرا به گفته آنها اکنون گوگل می تواند رفتار مشتریان را از زمانی که نخستین جستجو را انجام می‌دهند تا نهایی کردن خرید زیر نظر قرار دهد.

این امکان جدید فعلا به صورت نسخه اولیه (بتا) در جریان برگزاری کنفرانس Marketing Next در سانفرانسیسکو به دنیا معرفی شده است.

معاون بازاریابی و امور تجاری گوگل اعلام کرد که این نوآوری امکان منحصربفردی را برای بازاریابان فراهم می‌کند که تأثیر تبلیغاتشان را بدون پرداخت هزینه اضافی مورد بررسی دقیق قرار دهند.

ابزار جدید گوگل از داده های به دست آمده از اپلیکیشن هایی همچون AdWords، Google Analytics و DoubleClick Search برای درک بهتر رفتار مشتریان در دنیای وب استفاده می‌کند.

البته گوگل اعلام کرده که حتی پس از پایان دوره ارائه اولیه، این امکان برای تمامی بازاریابان قابل استفاده نخواهد بود.
کد مطلب: 49085
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
منظورشون ذخیره اطلاعات علاقه های کاربرانشان برای افکارسنجی و هدایت افکار هست!
feedback
Netherlands
نشون میده هیچی از هوش مصنوعی نمیدونی عزیزم
آرمین
feedback
Iran, Islamic Republic of
همش تو میدونی بسه بقیه بی سوادن !!! چرا هر خبری تو ایتنا میذارن به بقیه کامنت مردم می توپی؟؟؟ خب مثل آدم با ادب نظرت بذار!
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام