d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - هدفونی که صدای خاطراتتان را تا ابد زنده نگه می دارد!
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۱

هدفونی که صدای خاطراتتان را تا ابد زنده نگه می دارد!

ایتنا-در حال حاضر تنها یک نمونه اولیه از این هدفون تولید شده که قادر به ضبط و بازپخش مکالمات افراد، موسیقی و اصوات و سروصداهای محیطی است.
هدفونی که صدای خاطراتتان را تا ابد زنده نگه می دارد!


دو شرکت فوجیتسو و یاماها هدفون هایی تولید کرده اند که همیشه اصوات محیط اطراف را ضبط می‌کنند و در صورت بازگشت به یک محل می توانند اصوات ضبط شده قبلی در آن محیط را بازپخش کنند.


به گزارش ایتنا از مهر، این هدفون از هوش مصنوعی پیشرفته‌ای برخوردار است و با به خاطرسپردن موقعیت جغرافیایی اماکنی که اصواتشان را ضبط کرده می‌تواند در صورت بازگشت به اماکن یاد شده مجددا صداهای قبلی ضبط شده را پخش کند.

فناوری مورد استفاده در این هدفون Sound Innovation نام دارد و مبتنی بر هدفون‌های بی سیم با سیستم موقعیت‌یاب مکانی، بلوتوث و میکروفون است. ضبط اصوات از طریق این هدفون به طور خودکار آغاز می‌شود و سپس از طریق گوشی هوشمند به یک پلتفورم کلود دارای هوش مصنوعی بالا منتقل می‌شود.

بنابراین شما می‌توانید ده‌ها سال بعد به محل‌هایی که برایتان خاطره انگیز بوده‌اند، سر بزنید و یک بار دیگر اصواتی را که در گذشته شنیده‌اید بشنوید و یاد ایام از دست رفته را زنده کنید. این هدفون برای تمام اصوات برچسب مکانی درنظر می‌گیرد و بازپخش آنها را در صورت بازگشت به هر محل از نو آغاز می‌کند.

هدفون یاد شده همچنین می‌تواند بر روی اصوات خاصی در هر محیط متمرکز شود و آنها را با دقت بیشتری پخش کند. لذا شما می‌توانید به جای شنیدن سروصدای عبور خودروها برروی صدای یک نوازنده خیابانی متمرکز شوید.

مدل پیشرفته این هدفون که در آینده تکمیل و عرضه خواهد شد قادر به درک احساسات افراد و انتخاب صدای قدیمی پخش شده بر این اساس است. به عنوان مثال، اگر فردی از کنار یک زمین خالی بسکتبال عبور کند، صدای بازی‌هایی که در گذشته در این زمین انجام شده برای وی پخش خواهد شد.
کد مطلب: 49042
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام