۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۳

اضافه شدن قابلیت انتقال وجه به گوگل اسیستنت

ایتنا- به زودی قابلیت ارسال و انتقال وجه در دستیار هوشمند گوگل فعال می‌شود و امکان خرید آنلاین با حساب گوگل فراهم‌ می‌شود.
اضافه شدن قابلیت انتقال وجه به گوگل اسیستنت


مطمئناً همه ما انتظار داریم که دستیار هوشمند گوگل بتواند به سهولت به سؤالات ساده پاسخ دهد. این پرسش‌ها می‌توانند مثلاً این موارد باشند: «هوای امروز چطور است؟» یا «وضعیت رئال مادرید در جدول بازی چگونه است؟» از آنجا که چنین امکانی پیش از این هم در گوگل ناو وجود داشته است، برای ما قابلیت خاصی محسوب نمی‌شود. در اینجا گوگل اسیستنت یک گام فراتر می‌گذارد و قابلیت‌های بیشتری عرضه می‌کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ورج، رویکرد گوگل نسبت به پول، فراگیر بوده و در این زمینه پیشتاز است. گوگل والیت، اندروید پی، درخواست پرداخت باز، نمونه‌هایی از رویکرد گوگل محسوب می‌شود.
سیستم‌های پیشین گوگل این امکان را فراهم می‌ساخت که با استفاده از حساب گوگل، هم درون اپلیکیشن و هم خارج از آن و درون وب‌سایت‌ها خرید صورت گیرد.

اکثر مردم، بنا به دلایلی یک کارت اعتباری ذخیره شده در گوگل دارند که از جمله این دلایل می‌توان به خرید از پلی استور گوگل اشاره کرد. ای.پی.آی جدید به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه می‌دهد که حساب شما را از طریق حساب گوگل شارژ کنند.
اگر تمام این موارد برای شما آشنا به نظر می‌رسد، بدین خاطر است که بسیاری از این قابلیت‌ها در یکی از محصولات گوگل به نام گوگل چک‌اوت که در سال 2013 از عرصه خارج شد، وجود داشت.

اکنون گوگل این قابلیت‌ها را به منظور تسهیل معاملات و تراکنش‌ها به گوگل اسیستنت اضافه کرده است. شما می‌توانید با گفتن یک جمله مثل «پنجاه دلار برای پاول میلر بفرست.» وجه خود را برای شخص مورد نظر ارسال کنید.
البته بدیهی است که پیش از ارسال وجه، گوگل از کاربر می‌خواهد که این فرآیند را تأیید کند و در صورتی که کاربر، دستگاه اندروید داشته باشد، این درخواست را با اثر انگشت خود تأیید می‌کند.

در حال حاضر ای.پی.آی جدید، در دسترس عموم افراد قرار ندارد و توسط عده‌ معدودی در حال تست و آزمایش است. این قابلیت در ماه‌های نخستین عرضه، صرفاً در دسترس مردم ایالات متحده قرار خواهد گرفت.
 
کد مطلب: 49006
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام