۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹

یافتن بیش از ۱۰۰۰ کودک گمشده به کمک نرم‌افزار

ایتنا - کاربران در شعاع ۱۰۰ کیلومتری از نقطه‌ای که کودک آخرین بار دیده‌ شده نوتیفیکیشن‌هایی مانند عکس و اطلاعات دقیق در مورد کودک را دریافت می‌کنند تا به سرعت برای جست‌وجوی او اقدام کنند.


خبرگزاری رسمی چین اعلام کرده است که مقامات این کشور به کمک یک اپلیکیشن تلفن همراه توانسته‌اند تاکنون بیش از ۱۰۰۰ کودک گمشده را پیدا کنند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این اقدام با بکارگیری یک اپلیکیشن جدید که "ری‌یونیون" نام گرفته به سفارش وزارت امنیت عمومی چین و با هدف مبارزه با قاچاق کودکان طراحی شده است.
بر اساس گزارش رسانه دولتی چین در ۱۲ ماه اول استفاده از این اپلیکیشن که روی موبایل نصب می‌شود مجموعا ۱۲۷۴ پرونده کودک‌ربایی بسته شده است. بر اساس گزارش‌ها از این تعداد، ۲۹ کودک کشته و ۷۵ نفر غرق شده بودند.

نیروهای پلیس با کمک این اپلیکیشن اطلاعات و فعالیت‌های خود را به اشتراک می‌گذارند. کاربران در شعاع ۱۰۰ کیلومتری از نقطه‌ای که کودک آخرین بار دیده‌ شده نوتیفیکیشن‌هایی مانند عکس و اطلاعات دقیق در مورد کودک را دریافت می‌کنند تا به سرعت برای جست‌وجوی او اقدام کنند.

کاربران هم می‌توانند از طریق آن در صورت مشاهده فعالیت‌های مشکوک یا جنایتکارانه به سرعت به پلیس گزارش دهند. در صورتی که کودک پیدا نشود به مرور زمان شعاع ارسال اطلاعات از طریق اپلیکیشن گسترش می‌یابد.

به گزارش بی‌بی‌سی، با توجه به علاقه سنتی مردم چین به داشتن وارثان پسر، بازار خرید و فروش نوزادان پسر در چین پررونق است و زنان و دختران هم اغلب ربوده می‌شوند تا به عنوان کارگر کار کنند یا به زور برای دریافت جهیزیه‌های هنگفت، همسر کسی شوند.

دولت چین در این زمینه آمار رسمی منتشر نکرده است اما وزارت کشور آمریکا تخمین زده که سالانه حدود ۲۰ هزار کودک در چین ربوده شده و بسیاری از آنها فروخته می‌شوند.

گروه‌های تبهکار بسیاری از کودکان ربوده شده را وادار به کار، گدایی یا ارتکاب به جرم می‌کنند. اکثر این کودکان کاملا ناپدید شده و هیچوقت توسط خانواده‌ها پیدا نمی شوند.

دولت چین از اواخر دهه ۱۹۷۰ سیاست محدودیت تعداد فرزندان را به اجرا گذاشته که به خصوص در مناطق شهری به طور جدی‌تری دنبال شد. سیاست تک‌فرزندی از ابتدای ۲۰۱۶ لغو شد اما خانواده‌ها همچنان برای داشتن فرزند دوم باید از دولت تقاضای مجوز کنند. گفته می‌شود که به دنبال اعمال این سیاست‌ها، بازار زیرزمینی پررونقی برای خرید و فروش کودکان به وجود آمده است.
 
کد مطلب: 49005
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام