کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آزمایش خودروهای خودران در داخل آلمان قانونی شد

خبرگزاری فارس , 24 ارديبهشت 1396 ساعت 9:58

ایتنا - از جمله شرکت‌های مهم سازنده خودروهای خودران در آلمان می‌توان به بی.ام.دبلیو، مرسدس بنز و فولکس واگن اشاره کرد.
شرکت‌های سازنده خودروهای خودران در آلمان از این پس برای انجام آزمایش‌های ضروری نیازی به انتقال تولیدات خود به کالیفرنیا ندارند.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از انگجت، دولت آلمان فهرستی از قوانین مورد نیاز که این شرکت‌ها باید برای آزمایش خودروهای خودران خود رعایت کنند، را اعلام کرده است. بنابراین شرکت‌های یاد شده تا زمانی که قوانین مذکور را رعایت کنند، می‌توانند اتومبیل‌های خودران را در داخل خاک آلمان مورد آزمایش قرار دهند.

مهم‌ترین شرط این کار حضور راننده در داخل این خودروهاست تا در صورت وقوع هرگونه مشکل کنترل خودروهای یاد شده به سرعت ممکن شده و از وقوع سوانح احتمالی جلوگیری شود.

همچنین خودروهای خودران مذکور باید مجهز به یک جعبه سیاه برای ثبت سوابق هر سفر باشند. این جعبه سیاه باید به گونه‌ای طراحی شود که مشخص شود هر یک از حرکت‌های خودرو توسط چه کسی (هوش مصنوعی آن یا راننده انسانی) انجام شده است. علت این امر مشخص شدن علل وقوع سوانح احتمالی است.

از جمله شرکت‌های مهم سازنده خودروهای خودران در آلمان می‌توان به بی.ام.دبلیو، مرسدس بنز و فولکس واگن اشاره کرد. این شرکت‌ها امیدوارند تا سال ۲۰۱۹ استفاده عمومی از خودروهای خودران را امکان پذیر کنند.


کد مطلب: 48934

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/48934/آزمایش-خودروهای-خودران-داخل-آلمان-قانونی

ايتنا
  https://www.itna.ir