۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸

لپ‌تاپ در پروازهای اروپایی به مقصد آمریکا ممنوع می‌شود

ایتنا - علاوه بر آمریکا، انگلیس هم ورود لپ‌تاپ و تبلت از پروازهای کشورهای غرب آسیا به کشور خود را ممنوع کرده و البته در مورد هر کشور قوانین خاصی را اعمال می‌کند.
لپ‌تاپ در پروازهای اروپایی به مقصد آمریکا ممنوع می‌شود


انتشار اخباری در مورد ممنوع شدن حمل هرگونه لپ‌تاپ و تبلت در پروازهای کشورهای اروپایی به مقصد آمریکا، موجب خشم مردم این قاره شده است.


به گزارش ایتنا از فارس، پیش‌تر از این ممنوعیت یاد شده محدود به برخی کشورهای غرب آسیا بود، اما دولت تندروی ترامپ به بهانه مقابله با تروریسم و حفظ امنیت ایالات متحده قصد دارد دامنه این ممنوعیت را به کشورهای اروپایی که برخی از آنها متحد نزدیک ایالات متحده هستند، تسری دهد.

گفته می‌شود برخی دولت‌های اروپایی رایزنی‌های خود در این زمینه را با وزارت امنیت داخلی آمریکا آغاز کرده‌اند، اما از نتیجه این مذاکرات خبری در دست نیست. آنا کیسا ایکونن سخنگوی کمیسیون حمل و نقل کمیسیون اروپا خبر این مذاکرات را تایید کرده و افزوده هنوز اطلاعات جدیدی در مورد نگرانی‌های امنیتی جدید در دسترس نیست.

وزارت امنیت داخلی آمریکا در همین زمینه با کنفرانس تلفنی با کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس برگزار کرده و با مخالفت کشورهایی مانند فرانسه مواجه شده که معتقدند این کار با توجه به عدم افزایش تهدیدات امنیتی ضرورتی ندارد.

علاوه بر آمریکا، انگلیس هم ورود لپ‌تاپ و تبلت از پروازهای کشورهای غرب آسیا به کشور خود را ممنوع کرده و البته در مورد هر کشور قوانین خاصی را اعمال می‌کند.
کد مطلب: 48933
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است