۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷

آینده، متعلق به پدیده امنیت شناختی است

ایتنا- قابلیت‌های رایانش مدرن به همراه فناوری شناختی، پتانسیل بسیار زیادی برای مقابله با الگوهای حمله ناشناخته و پرداختن به کمبودهای موجود در مهارت‌های امنیتی دارد.
آینده، متعلق به پدیده امنیت شناختی است


به گفته کارشناسان، سازمان‌های کاربری باید هم‌اکنون در مورد امنیت شناختی تحقیق و بررسی کنند، زیرا آینده متعلق به امنیت شناختی است. تأمین کنندگان امنیت باید از پتانسیل امنیت شناختی به خوبی اطلاع داشته و کارشناسان این حوزه که اتفاقاً کمیاب هستند را به کار بگیرند.
همواره از سوی متخصصین به تأمین کنندگان امنیت توصیه می‌شود که مدام خودشان را به روز کنند تا بتوانند آینده را تضمین کنند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از کامپیوترویکلی، فناوری‌های موجود تا حد زیادی بر پایه حمله‌های معلوم پایه‌ریزی شده است؛ در حالی که در حال حاضر اغلب سازمان‌ها با الگوهایی روبرو می‌شوند که برای آنها نامعلوم است و نمی‌دانند که باید چه رویه‌ای برای مقابله با آن اتخاذ نمایند.
به همین خاطر گفته می‌شود که سازمان‌ها باید بتوانند حملات را پیش از تجزیه و تحلیل و شناسایی، تشخیص دهند.

داشتن قابلیت مقابله با حملاتی که هنوز ناشناخته هستند، برای سازمان‌های مختلف بسیار مهم است.
اکثر شرکت‌ها وقتی صحبت از فناوری‌های پیشرفته برای پیشرفت دفاع سایبری به میان می‌آید، شروع به بررسی و تحقیق در مورد آن فناوری می‌کنند و اکنون باید گفت که زمان بررسی امنیت شناختی فرارسیده و شرکت‌ها باید نگاهی دقیق نسبت به این فناوری داشته باشند.


یکی از زمینه‌های مهمی که رایانش شناختی می‌تواند در آن نقش داشته باشد، ارتباط برقرار کردن میان رویدادهاست. این به هم پیوستن و ارتباط برقرار کردن با رویدادها به گونه‌ای است که می‌توان تشخیص داد که کدام اتفاق امنیتی، یک حادثه و کدام اتفاق، یک حمله بوده است و ارزش بررسی و تحقیق دارد.

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های امنیتی که امروزه با آن مواجه هستیم، کاهش تعداد رویدادهایی است که برای تجزیه و تحلیل بدان نیاز است و همچنین کمبودهای امنیتی در کدام نواحی، بیشترین تأثیر را دارد.
رایانش شناختی به ما کمک می‌کند که تعداد رویدادهایی که برای تجزیه و تحلیل مورد نیاز است را کاهش دهیم. یکی دیگر از کاربردهای رایانش شناختی، آن است که درک بهتری از خطر احراز هویت را به افراد می‌دهد.
 
کد مطلب: 48904
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام