کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

احتمال ممنوع شدن ورود آیفون به خاک امریکا

خبرگزاری مهر , 18 ارديبهشت 1396 ساعت 9:33

ایتنا- درگیری‌های میان کوالکوم و اپل،‌می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری به اپل واردکند!
شکایت شرکت سخت‌افزاری کوالکوم از اپل، چالشی جدی برای این تولید کننده گوشی‌های آیفون به وجود آورده و حتی ممکن است ورود این گوشی به خاک امریکا را ناممکن کند.


به گزارش ایتنا از مهر به نقل از تک تایمز، درگیری بین این دو شرکت اولین بار در ماه ژانویه آغاز شد و اپل کوالکوم را به علت دریافت هزینه‌های سرسام آور برای صدور مجوز استفاده از فناوری خاص ارتباطات همراه تحت پیگرد قضایی قرار داد.

اما شرکت کوالکوم هم در ماه آوریل دست به انتقام گیری زد و شکایت متقابلی بر علیه اپل تقدیم دادگاه کرد. بر این اساس شکایت اپل بهانه ای برای کاهش مبلغ پرداختی بابت دریافت مجوز دانسته و تصریح شده بود که اپل نقش کوالکوم در جهت مسلط شدن بر بازار فناوری‌های همراه را کم ارزش جلوه داده است.

حالا کوالکوم قصد دارد به همین علت از کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا بخواهد تا از واردات گوشی آیفون به داخل خاک آمریکا جلوگیری کند.

کارشناسان حقوقی می‌گویند خطر این ممنوعیت جدی است و می‌تواند آینده و موفقیت مدل بعدی گوشی آیفون را به طور جدی تهدید کند. از سوی دیگر فروش گوشی آیفون در ماه‌های اخیر رو به کاهش بوده و انتشار چنین خبری می تواند بر سهم گوشی مذکور از بازار باز هم تاثیر منفی بگذارد.

تولید گوشی آیفون به منظور کاهش هزینه‌ها در کشورهای آسیایی صورت می‌گیرد و عدم فروش آن در خاک آمریکا به معنای از دست رفتن ۴۰ درصد از بازار این تلفن همراه است. این احتمال وجود دارد که اپل برای جلوگیری از وقوع هرگونه مشکلی در پشت پرده با کوالکوم به توافق برسد.


کد مطلب: 48867

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/48867/احتمال-ممنوع-شدن-ورود-آیفون-خاک-امریکا

ايتنا
  https://www.itna.ir