۳
۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶

هشدار: به هیچ وجه آنتی ویروس خود را حتی در شرایط خاص غیر فعال نکنید

ایتنا - زمانی که کاربران یک آنتی ویروس محافظ را بر روی سیستم خود نصب می‌کنند، آنقدر آسوده خاطر و مطمئن می‌شوند که فراموش می‌کنند به برخی از مسائل توجه لازم را داشته باشند.
هشدار: به هیچ وجه آنتی ویروس خود را حتی در شرایط خاص غیر فعال نکنید


زمانی که کاربران یک آنتی ویروس محافظ را بر روی سیستم خود نصب می‌کنند، آنقدر آسوده خاطر و مطمئن می‌شوند که فراموش می‌کنند به برخی از مسائل توجه لازم را داشته باشند. اما ما به عنوان یک موضوع کاملا جدی، نظرات و انتظارات را به اشتراک می‌گذاریم و به همین دلیل است که کاربران به راحتی می‌توانند از راهکارهای امنیتی ما استفاده کنند و در امنیت کامل به سر برند. این مقاله هم به همین منظور نوشته شده است؛ تا کاربران از ویژگی های راهکارهای امنیتی خود به درستی بهره مند شوند.


به گزارش ایتنا از کسپرسکی‌آنلاین،با این حال ممکن است حالتی پیش آید که نظر شما در مورد یک اپلیکیشن یا یک وبسایت با نظر آنتی ویروس کاملا متفاوت باشد. به طور مثال شما مطمئن باشید که وبسایت منتخب قابل اطمینان و خوب است اما نظر آنتی ویروس چیز دیگری باشد و با شما مخالفت کند و فعالیت را مسدود یا پاپ آپ هشدار دهد.

اگر در مورد لینک یا اپلیکیشن اطمینان کافی دارید، اما آنتی ویروس با شما در حال بحث است و آن را تایید نمی کند، شما می‌توانید آن اپلیکیشن یا لینک را به صفحه استثناها اضافه کنید. در آن صورت آنتی ویروس به قول معروف بیخیال این موضوع می‌شود و مخالفتی با شما نخواهد داشت. فقط در نظر داشته باشید که مجبور کردن آنتی ویروس و چشم پوشی آن از می‌تواند برای شما خطراتی را به همراه داشته باشد که در نهایت به آلودگی سیستم منجر شود. فراموش نکنید که شما می‌توانید حتی توسط یک وبسایت یا اپلیکیشن کاملا رسمی به خطر بیفتید.

هنوز هم مایلید این کار را انجام دهید؟ بسیار خب قدم به قدم با ما همراه باشید.

چگونه می‌توان یک اپلیکیشن را به قسمت استثناها در اینترنت سکیوریتی کسپرسکی اضافه کرد؟
۱. تنظیمات اینترنت سکیوریتی کسپرسکی را باز کنید و Additional –> Threats and Exclusionsرا انتخاب کنید.


۲. Manage exclusions یا Specify trusted applications را انتخاب کنید.


فایل یا اپلیکیشن را برای حذف از دامنه اسکن اینترنت سکیوریتی کسپرسکی انتخاب کنید. در صورت تمایل می‌توانید بخشی را که نمیخواهید اسکن شود را مشخص کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد راه اندازی استثناها در اینترنت سکیوریتی کسپرسکی می‌توانید به این قسمت مراجعه کنید.

چگونه یک لینک را از دامنه اسکن اینترنت سکیوریتی کسپرسکی حذف کنیم؟
۱. اینترنت سکیوریتی کسپرسکی را باز کنید و Protection–> Web Anti-Virus را انتخاب کنید.


۲. در پنجره Web Anti-Virus settings ، Advanced Settings را انتخاب کنید.


۳. گزینه On all websites except those specified را انتخاب کنید. و اگر که مایلید تا اینترنت سکیوریتی کسپرسکی به بررسی خود ادامه ندهد بر روی Manage exclusions کلیک کنید.


برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید به این قسمت که به چک کردن صفحات وب از هرگونه تهدید در اینترنت سکیوریتی کسپرسکی اشاره کرده است، مراجعه کنید.
تحت هیچ شرایطی نباید آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید، حتی اگر راهکار امنیتی مانع راه اندازی شما از یک اپلیکیشن و یا بازدید از یک لینک شود. اگر که ۱۰۰% از امنیت اپلیکیشن یا لینک مطمئن هستید تنها کافی است آن را به لیست استثناها که در بالا به آن اشاره کردیم اضافه کنید. در صورتی که از امنیت آن مطمئن نیستید، بهتر است توصیه آنتی ویروس را جدی بگیرید و از اجرا کردن اپلیکیشن یا کلیک بر روی لینک خودداری کنید. تست مستقل تصدیق می‌کند که میزان هشدار اشتباه اینترنت سکیوریتی بسیار کم است، بنابراین توصیه های آن را جدی بگیرید.
کد مطلب: 48861
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
آنتی ویروس ندارم و تا به حال هم هیچ مشکلی نداشتم
ادم حواسش جمع باشه، از کجا دانلود میکنه، مشکلی پیش نمیاد
feedback
Iran, Islamic Republic of
کسپر در حدی نیست که توصیه کنه
feedback
Iran, Islamic Republic of
شما فروشنده یک محصول هستید و همه جا میخوای کسپر را بد بکنی ولی این انتی ویروس امتحان خودشو پس داده و همیشه بهترین بوده
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام