۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۹

قابلیت امنیتی تازه به مرورگر اج اضافه شد

ایتنا - مایکروسافت ابزاری را برای مرورگر Edge طراحی کرده که فعلا در مرحله آزمایشی است. این نرم‌افزار که با ویندوز ۱۰ سازگار است از رایانه‌های کاربران در برابر حملات بدافزاری حفاظت می‌کند.
قابلیت امنیتی تازه به مرورگر اج اضافه شد


مایکروسافت برای مقابله با انواع بدافزارهای خطرناک قصد دارد امکانات جدیدی به مرورگر اینترنتی خود موسوم به Edge اضافه کند.


به گزارش ایتنا از فارس، این شرکت ابزاری به نام Windows Defender Application Guard را برای مرورگر Edge طراحی کرده که فعلا در مرحله آزمایشی است. این نرم‌افزار که با ویندوز ۱۰ سازگار است از رایانه‌های کاربران در برابر حملات بدافزاری حفاظت می‌کند.

مایکروسافت اولین بار در اواخر شهریور ماه گذشته از طراحی Windows Defender Application Guard خبر داد. اما حالا کاربران می‌توانند به طور آزمایشی از آن استفاده کنند. کاربران برای دسترسی به این قابلیت امنیتی باید به بخش تنظیمات Windows Features مراجعه کرده و Turn Windows Features on or off‌را باز کنند و در نهایت تیک فعال‌سازی Windows Defender Application Guard را علامت بزنند.

پس از این کار در صورت راه‌اندازی مرورگر اینترنتی Edge خدمات امنیتی یاد شده در قالب گزینه New Application Guard window در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. با کلیک بر روی این گزینه پنجره مرورگر تازه‌ای باز می‌شود که از بقیه داده‌ها و برنامه‌های موجود در رایانه شخصی منفک است. در نتیجه اگر حمله‌ای بر علیه رایانه شخصی صورت بگیرد، بقیه برنامه‌ها و سرویس‌های موجود در رایانه آسیب ندیده و آلوده نمی‌شوند.

مایکروسافت تنها شرکتی نیست که به دنبال افزایش ایمنی مرورگرهای اینترنتی خود به این شیوه است. برخی شرکت‌های دیگر مانند گوگل هم برنامه‌های مشابهی برای ایمن سازی مرورگرهای خود از جمله کروم در دست اقدام دارند.
کد مطلب: 48860
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام