d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - پخش زنده اینستاگرام فیلتر نشده است
۰
plusresetminus
شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹
تکذیب یک شایعه:

پخش زنده اینستاگرام فیلتر نشده است

ایتنا - وزیر ارتباطات: طبق منشور حقوق شهروندی دسترسی به شبکه‌های اجتماعی حق مردم است و نباید این شبکه‌ها فیلترشوند.
پخش زنده اینستاگرام فیلتر نشده است


به گزارش ایتنا از ایرنا، همزمان با آغاز دور نخست مناظره‌های انتخاباتی کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بازار شایعه‌سازی درباره تلاش برای محدودسازی شبکه‌های اجتماعی قوت گرفته است.

درروزهای اخیرشایعه‌ای از قول برخی از فعالان ستادهای انتخاباتی در فضای مجازی منتشرشد که پخش زنده(لایو) شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس(اینستاگرام) محدود شده و آنان نمی‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.
رواج این شایعه واکنش سریع سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به همراه داشت به گونه‌ای که محمدرضا فرنقی‌زاد هرگونه شایعه در مورد فیلتر برنامه پخش زنده(لایو) شبکه اجتماعی اینستاگرام را تکذیب کرد.

وی با تاکید بر شایعه بودن محدودسازی قابلیت پخش زنده برنامه نرم‌افزاراشتراک گذاری عکس(لایو اپلیکیشن اینستاگرام) افزود: هیچ مرجع قانونی اعم از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مراجع قضایی یا کمیته تعیین مصادیق مجرمانه این برنامه را فیلتر نکرده‌اند و اگر اختلالی در اجرای آن وجود دارد مربوط به سرورهای این شبکه اجتماعی است و از داخل کشور تصمیمی برای فیلتر آن انجام نشده است.

گفتنی است برخی از فعالان ستادهای انتخاباتی که در روزهای اخیر از اینستا لایو برای پخش برنامه‌های ستادی خود استفاده کرده بودند از فیلتر شدن پخش مستقیم ویدیویی اینستاگرام (اینستا لایو) خبر داده‌اند.

رواج این شایعه در حالی صورت گرفته است که محمود واعظی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات پیشترگفته بود، طبق منشور حقوق شهروندی دسترسی به شبکه‌های اجتماعی حق مردم است و نباید این شبکه‌ها فیلترشوند.

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب درمیان ایرانیان است که برخی آمارهای تایید نشده تعداد کاربران فعال ایرانی آن را حدود ۳۵ میلیون اعلام کرده‌اند.

اینستاگرام حاصل تلاش دو تن از فارغ‌التحصیلان دانشگاه استنفورد با نام‌های کوین سیستروم و مایک کریگر است. فیسبوک در سال ۲۰۱۲ اینستاگرام را در حالی که تنها ۱۳ کارمند داشت و تعداد کاربران آن نزدیک به ۳۰ میلیون نفر بود، با پرداخت یک میلیارد دلار تصاحب کرد.
مارک زاکربرگ، مدیرعامل و بنیان‌گذار فیسبوک، پس از تصاحب اینستاگرام به این نکته اشاره کرده بود که تصاحب این سرویس با این تعداد کاربر، موفقیت بزرگی برای این شبکه‌ اجتماعی بوده است چرا که فیسبوک تا آن زمان سرویسی با این حجم تصاحب نکرده بود.
بر اساس آخرین برآوردهای صورت گرفته، ارزش اینستاگرام به بیش از ۳۵ میلیارد دلار رسیده است.
 
کد مطلب: 48787
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام