۰
plusresetminus
شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶

کمک اپلیکیشن چت ایموجی سامسونگ جهت رفع اختلالات زبانی

ایتنا- اپلیکیشن چت ایموجی سامسونگ، کلمات را به نمادها (و برعکس) ترجمه می‌کند تا افرادی که با عبارات نوشته شده مشکل دارند، بتوانند به راحتی ارتباط برقرار کنند.
کمک اپلیکیشن چت ایموجی سامسونگ جهت رفع اختلالات زبانی


آن‌طور که به نظر می‌رسد، "ایموجی" برای خودش به یک زبان مستقل تبدیل شده است، اما مشکلی که دارد این است که هر شکلک، می‌توانند معانی مختلفی را دربر داشته و در مواقع مختلفی، مورد استفاده قرار گیرد و بیانگر عواطف و احساسات گوناگونی باشد.
اگر با افرادی در ارتباط هستید که با عبارات نوشته شده مشکل دارند، این اپلیکیشن می‌تواند بسیار کارساز باشد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از انگجت، به طور مثال این اپلیکیشن برای افراد مبتلا به آفازی، حتماً مفید خواهد بود. آفازی، نوعی اختلال زبانی است که مانع از توانایی افراد برای خواندن، صحبت کردن و نوشتن می‌شود. در حال حاضر بیش از 3 میلیون بیمار آفازی در دنیا زندگی می‌کنند.
گفتنی است که این بیماری باعث آسیب دیدن بخش‌هایی از مغز می‌شود که مسئول تکلم، خواندن، نوشتن و درک کلام دیگران است.

برای کمک به این افراد، شرکت سامسونگ، اپلیکیشن چت "ویموجی" را به بازار عرضه کرده است که عبارات نوشته شده را به ایموجی یا شکلک تبدیل می‌کند و از این طریق گفت‌وگو را تسهیل می‌کند. برای کاربرانی که مبتلا به این نوع از اختلالات هستند، ویموجی، کلمات را به یک سری از شکلک‌ها ترجمه می‌کند.

به عنوان مثال، زمانی که می نویسید «حال شما چطور است؟» این اپلیکیشن، یک صورت خندان، یک دست با حالت اوکی و یک علامت سؤال را نشان می‌دهد.
برای کسانی که به بیماری آفازی مبتلا هستند، این روند برعکس است یعنی می‌توانند با مجموعه‌ای از شکلک‌ها که در اختیارشان قرار می‌گیرد، منظوری که مد نظر دارند را منتقل کنند.

با وجود اینکه اپلیکیشن مورد بحث، برای چت دیجیتال درنظر گرفته شده، لیکن برای مکالمات شخصی نیز مفید است.

این اپلیکیشن دارای کتابخانه‌ای با بیش از 140 عبارت مورد نیاز برای نشان دادن احساسات است. این عبارات از پیش تعریف شده به مراحل منطقی شکلک‌ها، ترجمه و به شش دسته اصلی از جملات: زندگی روزانه، خوردن و آشامیدن، احساسات، کمک، فعالیت‌های تفریحی، جشن و سالگرد تقسیم می‌شوند.
 
کد مطلب: 48763
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است