۰
plusresetminus
يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸

هوش مصنوعی در خوردرو‌ها و تأثیر‌ آن بر محیط زیست

ایتنا- پیشرفت‌های فناوری، روز به روز زندگی را آسان‌تر می‌کند. خودروها یکی از بخش‌های اصلی در زندگی بشر امروز هستند که با حضور هوش مصنوعی در آ‌ن، تحولی نوین در عملکرد خودروها به وجود آمده است.
هوش مصنوعی در خوردرو‌ها و تأثیر‌ آن بر محیط زیست


هوش مصنوعی روز به روز پیشرفت می‌کند و جنبه‌های مختلفی از زندگی فردی و اجتماعی انسان را تحت تأثیر خود قرار داده است.
یکی از جنبه‌های اصلی زندگی انسان، خودروها و به طور کلی رانندگی است. برنامه‌های کامپیوتری مانند اپلیکیشن‌هایی که زمان رانندگی را ذخیره می‌کنند یا خیابان‌های هوشمندی که نقاط پارکینگ موجود را به افراد نمایش می‌دهند، حمل و نقل را هر روز ساده‌تر از پیش می‌کنند و اکنون به لطف توسعه و پیشرفت مستمر یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی، حمل و نقل را یک مرحله به پیش برده است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، هوش مصنوعی به یکی از بازیگران اصلی صنعت خودروسازی تبدیل شده است. قابلیت‌های هوشمند فعلی و در حال توسعه، مواردی مانند تشخیص ضربه، برنامه‌های خودران و دستیارهای هوشمند هستند. تولیدکنندگان خودرو به سختی کار می‌کنند تا امکانات هوشمند را به آخرین مدل‌های خود اضافه نمایند و آسایش و قابلیت دسترسی راننده را تضمین کنند.

لیکن مسئله اصلی، صرفاً راحتی و آسایش نیست. پیشرفت‌های هوش مصنوعی، با کاهش تعداد وسایل نقلیه در جاده‌ها و کمک به انتخاب مسیر مؤثرتر و بهتر برای سفر، روی محیط زیست تأثیر مستقیم دارد.
از سوی دیگر حتی قابلیت‌هایی نظیر عدم برخورد نیز در این امکانات وجود دارد، زیرا تصادفات کمتر موجب تراکم ترافیک کمتر و در نتیجه اعزام خودروهای اورژانس کمتر می‌باشد.


شایان ذکر است که کاهش تعداد خودروها روی جاده‌ها، خود بخود باعث از بین رفتن یکی از مهم‌ترین منابع آلودگی می‌شود.
بر اساس گزارش آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده، سهم حمل و نقل در انتشار گازهای گلخانه‌ای از 25% نیز بیشتر است. طبیعی است که هوش مصنوعی با افزایش کارایی رانندگی، می‌تواند این درصد را تا حد زیادی کاهش دهد.

واقعیت مهم در این بین این است که با کاهش خودروها و به مقصد رسیدن مؤثر و کارآمد، سوخت کمتری مصرف خواهد شد و در نتیجه سوخت کمتری به فروش می‌رسد.
این موضوع باعث کاهش نیاز به منایع سوخت‌های فسیلی و فرآیندهای استخراج آنها می‌گردد و در نتیجه اگر مردم به جای خرید خودروی شخصی، از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند، خودروهای کمتری تولید می‌شود و فرآیندهای استخراج سوخت‌های فسیلی نیز کمتر می‌گردد.

همه این فرآیند، کمک شایان توجهی به بهبود محیط زیست می‌نماید که از دغدغه‌های مهم انسان امروز است.
 
کد مطلب: 48708
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام