۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۰

تمایل اپل به کسب و کار نیمه‌رساناهای توشیبا

ایتنا - غول فناوری درنظر دارد برای به دست آوردن بیش از ۲۰ درصد از سهام توشیبا، دست کم چند میلیارد دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری داشته باشد.
تمایل اپل به کسب و کار نیمه‌رساناهای توشیبا


شرکت اپل در پی آن است که تأمین یکنواختی از قطعات کلیدی محصولات خود داشته باشد و این نخستین همکاری مستقیم اپل با تراشه‌ساز جهانی خواهد بود.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از NHK، اپل روز جمعه از تمایل خود برای همکاری با شرکت تأمین‌کننده Foxconn برای مشارکت در کسب و کار نیمه‌رساناهای توشیبا خبر داد.
گفته می‌شود غول فناوری ایالات متحده درنظر دارد برای به دست آوردن بیش از ۲۰ درصد از سهام توشیبا، دست کم چند میلیارد دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری داشته باشد.

هدف از این پیشنهاد، کاهش دغدغه‌های دولت ژاپن در مورد انتقال فناوری حساس به سرمایه‌گذاران است که آن را یک ریسک در مورد امنیت ملی می‌پندارد.

شرکت فاکس‌کان که در نخستین دور از این پیشنهاد سرمایه‌گذاری شرکت داشته، خود نیز پیرامون روابط عمیق با چین، دغدغه‌های مشابهی را تجربه کرده است؛ چرا که بخش زیادی از آیفون‌های اپل نیز در کارخانه‌های بزرگ فاکس‌کان در چین ساخته می‌شوند.

اپل هنوز در این مورد، نظر صریحی اعلام نکرده است. فاکس‌کان نیز که نام رسمی آن Hon Hai Precision Industry می باشد، از دادن نظر سر باز زده است.


گفته می‌شود هدف اپل آن است که روالی منظم برای تأمین قطعات کلیدی محصولاتش ایجاد کند و این سرمایه‌گذاری، نخستین همکاری مستقیم اپل با تراشه‌ساز جهانی خواهد بود.

همچنین گفتنی است سامسونگ بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های مربوط به حافظه فلش است و پس از آن، توشیبا در جایگاه دوم و سپس SK Hynix و Micron Technology به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

از سوی دیگر، این گزارش در حالی منتشر می‌شود که شرکت وسترن دیجیتال، شریک توشیبا و یکی از متقاضیان کسب و کار تراشه آن، این هفته هشدار داد که توشیبا در حال تخطی از قرارداد شراکت آنها است؛ چرا که قرار بوده واحد تراشه‌های خود را به این شرکت بفروشد.
 
کد مطلب: 48616
نام شما
آدرس ايميل شما