کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

چهار گام برای امنیت بیشتر در آی‌کلود

26 فروردين 1396 ساعت 17:27

ایتنا- شما با انجام چند مرحله ساده و ابتدایی، می‌توانید حساب آی‌کلود خود را از رایج‌ترین تهدیدات حفظ کنید و رمز عبور آی‌کلود خود را امن نگه دارید.
اگر کاربر محصولات شرکت اپل مانند آیفون، آی‌پد و یا مک هستید، رمز عبور آی‌کلود، شاهراه ورود به قلمرو دیجیتال شما محسوب می‌شود. یک شخص با دسترسی به این شاهراه، می‌تواند به اطلاعات شخصی شما مانند پیام‌ها، تقویم، مخاطبین و کارت‌های اعتباری که در آی‌کلود خود ذخیره کرده‌اید، دسترسی داشته باشد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از پی.سی ورلد، نیازی به شرح و توضیح پیشامدهای بدی که در اثر امن نبودن رمز عبور آی‌کلود اتفاق می‌افتد نیست، اما با انجام یک سری از اقدامات پیشگیری، می‌توانید حساب خود را در برابر متداول‌ترین تهدیدات حفظ کنید.
شما می‌توانید تمام این گام‌ها را مستقیماً از طریق تلفن خود انجام دهید.

قبل از هرچیز باید به طور مرتب رمز عبور خود را تغییر دهید و هیچ‌گاه دو مرتبه متوالی از یک رمز عبور استفاده نکنید. البته این کار ممکن است سخت و خسته کننده به نظر برسد، اما به یاد داشته باشید که امنیت آی‌کلود، امنیت سایر دستگاه‌های شما مانند آی‌مک، آیفون، آی‌پد، اپل تی.وی و حساب‌های ایمیل را نیز تأمین می‌کند.البته توصیه می‌شود رمزهایی که انتخاب می‌کنید باید "قوی" باشند و حداقل شامل 12 کاراکتر باشند، هر چه رمز، طولانی‌تر باشد، بهتر است و بنابراین سعی کنید حروف، اعداد و علائمی که انتخاب می‌کنید، تصادفی باشد.

شرکت اپل اخیراً اعلام کرده که میلیون‌ها رمز عبور آی‌کلود توسط گروه‌های هکری به سرقت رفته است. شاید تغییر دادن مکرر رمز عبور، کمی آزاردهنده باشد، لیکن بهترین کار است.

از امکان "احراز هویت دومرحله‌ای" استفاده کنید. با فعال کردن این قابلیت، در واقع یک لایه امنیتی دیگر روی حساب آی‌کلود خود می‌کشید. هرچند که این لایه حفاظتی، ممکن است خسته کننده باشد، ولی به هرحال، درجه حفاظت از آی‌کلود را مضاعف می‌کند.
راه دیگری که در پیش روی شما قرار دارد، افزایش شماره تلفن‌های مورد اعتمادی است که برای دریافت کد تأیید از آن استفاده می‌کنید.

سرانجام راه چهارم و آخر برای حفاظت از حساب آی‌کلود این است که اگر با استفاده از دستگاه‌های مختلف وارد حساب آی‌کلود خود می‌شوید، هر از گاهی لیست‌ها را بررسی کنید که دستگاه ناشناسی وارد حساب شما نشده باشد.
اگر با دستگاهی روبرو شدید که آن را نمی‌شناسید، بدون تردید حضور آن را لغو کنید.
 


کد مطلب: 48606

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/48606/چهار-گام-امنیت-بیشتر-آی-کلود

ايتنا
  https://www.itna.ir