d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - امنیت بیشتر در فضای ابری
۰
plusresetminus
شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰

امنیت بیشتر در فضای ابری

ایتنا- حرکت به سوی رایانش ابری، نحوه گسترش و استفاده از نرم افزارها را اساساً تغییر داده است و اثرات زیاد و متنوعی روی امنیت و کسب و کار ساخت و ارائه نرم افزار داشته است.
امنیت بیشتر در فضای ابری


حرکت جهان به سمت رایانش ابری و تمایل به گسترش و توسعه آن در زمینه‌های مختلف، تأثیرات عمیق و گسترده‌ای بر کسب و کارهای مرتبط با نرم افزار داشته است. وقتی صحبت از انتقال زیرساخت‌های اساسی مانند انتقال ایمیل به سرویس ابری به میان می‌آید، سؤالاتی که در مورد کاربرد رایانش ابری و امنیت داده مطرح می‌شود، از مهم‌ترین سؤالات هستند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، وقتی شرکتی به نام اسپارک‌پست، حرکت به سمت رایانش ابری را شروع کرد، امنیت زیرساخت‌های آن، یکی از نگرانی‌های اصلی و مهمی بود که باید به آن پرداخته می‌شد و راهکاری عاقلانه و مناسب برای آن سنجیده می‌شد.
از طرفی وقتی کاربران و مشتریان، می‌خواهند از خدمات این شرکت استفاده کنند، یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که در نظر می‌گیرند، همین مسئله امنیت است.

بنابراین امنیت در زمینه‌های مختلف یکی از مسائل بسیار مهم به حساب می‌آید و خطرات و هزینه‌هایی که تیم‌های IT در این مسیر از دست داده‌اند، باعث شده که به فکر یک فضای امن‌تر باشد.
فضای ابری می‌تواند زمینه ساز این فضای امن بوده و مزایای مختلفی برای تیم‌های IT داشته باشد. فضای ابری در زمینه‌های مختلفی کاربرد دارد که یکی از زمینه‌های اصلی آن، حوزه تجارت و کسب و کار است.

ارائه دهندگان ابری یک مزیت عمده دارند و آن اینکه یک امنیت بسیارقوی را به کاربران خود ارائه می‌دهند. امنیت در طراحی، یکی از خواص ذاتی فضای ابری مدرن است. از بین مؤلفه‌های زیرساختی، کنترل‌ها و جداسازی مبتنی بر خط مشی، از اجزائی هستند که کمتر پلتفرم قدیمی می‌تواند آن را ارائه دهد.
شرکت‌هایی که زیربنای خود را بر فضای ابری بنا می‌کنند، مسلماً پایه امنیتی بالا خواهند داشت.

هر سرویس ابری، مقادیر کاربردی مشخصی را ارائه می‌دهد و ارائه دهندگان ابری، مسئولیت‌های بیشتری در قبال حفاظت از امنیت کاربران خود دارند و باید مسئولیت مشکلات و موانعی که به وجود می‌آید را بپذیرند و این موضوع، یک نکته مهم و مثبت به حساب می‌آید.
 
کد مطلب: 48595
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام