۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱

تولید موفقیت آمیز نمایشگرهای اوال ای دی با استفاده از گرافن

ایتنا- گروهی از محققان کره‌ای موفق شدند برای اولین بار از الکترودهای شفاف ساخته شده با استفاده از گرافن برای ساخت نمایشگرهای OLED استفاده کنند.
تولید موفقیت آمیز نمایشگرهای اوال ای دی با استفاده از گرافن
به گزارش ایتنا از فارس به نقل از زددی نت، این محققان که در موسسه تحقیقات مخابراتی و الکترونیک کره موسوم به ETRI فعالیت می‌کنند، این نمایشگر را در ابعاد ۳۷۰ در ۴۷۰ میلیمتر ساخته‌اند که برابر با ابعاد نمایشگرهای ۱۹ اینچی است.


الکترودهای به کار گرفته شده به این منظور باریک‌تر از ۵ نانومتر هستند و از همین رو فناوری پیشرفته‌ای در تولید آنها به کار گرفته شده است.

گرافن نوعی ماده هادی منعطف و شفاف است که از پایداری و دوام بالایی نیز برخوردار می‌باشد. دانشمندان در تلاش هستند از این ماده در تولید محصولات کاربردی الکترونیک و از جمله نمایشگرها استفاده کنند.

این گروه محقق به جای استفاده از اکسیدهای باریک ایندیم از الکترودهای شفاف ساخته شده با استفاده از گرافن استفاده کرده‌اند که تقریبا به اندازه شیشه شفاف هستند. نمایشگرهایی که در آینده به این شیوه ساخته خواهند شد تا بدان حد باریک و منعطف هستند که از آنها می‌توان برای تولید لباس‌های نازک و دیگر ابزار پوشیدنی به کار برد.

تلاش برای تولید چنین محصولاتی از سال ۲۰۱۲ در جریان بوده و وزارت بازرگانی کره حامی اصلی اجرای طرح یاد شده است. تقاضای خرید نمایشگرهای OLED روز به روز در حال افزایش است و گوگل برای تولید این نمایشگرها یک تریلیون وون در شرکت ال.جی سرمایه گذاری کرده است.
کد مطلب: 48592
نام شما
آدرس ايميل شما

به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر