۷
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲

امسال نرخ پهنای باند کم می‌شود

ایتنا- کاهش ۲۰درصدی تعرفه پهنای باند ارتباطات داخل کشور برای افزایش ترافیک داخلی در شبکه ملی اطلاعات طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اسفندماه نهایی شد و از اول فروردین ماه ۹۶ نیز اجرایی شده است.
امسال نرخ پهنای باند کم می‌شود


معاون وزیر ارتباطات از برنامه ریزی برای کاهش مجدد پهنای باند اینترنت برای دسترسی به محتوای داخلی در شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: بازنگری در تعرفه‌های فعلی را در دستور کار داریم.


به گزارش ایتنا از مهر، محمدجواد آذری جهرمی، برنامه سال جاری را کاهش تعرفه بیشتر در حوزه پهنای باند ارتباطات داخلی، افزایش ظرفیت‌ها، بهینه سازی شبکه ملی اطلاعات و شبکه زیرساخت ارتباطی کشور عنوان کرد.

وی با تاکید براینکه شعار امسال با بسترسازی شبکه ملی اطلاعات و زمینه سازی اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات تحقق می یابد، اظهار داشت: کاهش تعرفه پهنای باند برای مصرف خدمات بومی داخل کشور ، باید به نحوی باشد که کاربران از محتوای داخلی و سرویس‌های بومی استفاده کنند تا زمینه ساز رشد اقتصادی شود.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: این موضوع سبب می‌شود سرویس‌های داخلی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات رونق بیشتری بگیرد و این مساله، در نهایت زمینه ساز اشتغال در این بخش می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تصمیم درخصوص کاهش نرخ پهنای باند ارتباطات داخل کشور، گفت: کاهش ۲۰درصدی تعرفه پهنای باند ارتباطات داخل کشور برای افزایش ترافیک داخلی در شبکه ملی اطلاعات طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اسفندماه نهایی شد و از اول فروردین ماه ۹۶ نیز اجرایی شده است.

وی ادامه داد: در همین حال برای حمایت از تولید محتوای بومی در داخل کشور، موضوع کاهش تعرفه را بار دیگر در دستور کار قرار می‌دهیم و در شهریورماه این تعرفه، مجددا بازنگری خواهد شد.

آذری جهرمی میزان کاهش مجدد تعرفه پهنای باند ارتباطات داخلی را بنابر بررسی میزان توسعه بازار ICT کشور و وضعیت بودجه شرکت ارتباطات زیرساخت عنوان و خاطرنشان کرد: در این زمینه با پیشنهاد شرکت ارتباطات زیرساخت، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصمیم گیری خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: در واقع ما قصد داریم با کاهش تدریجی نرخ پهنای باند داخلی، سرویس‌های داخلی ارتباطات به سمتی بروند که اپراتورها دیگر از میزان ترافیک، هزینه‌ای از مشترک دریافت نکنند و تنها هزینه‌های مشترک در قبال سرویس و حق اشتراک آن باشد.

معاون وزیر ارتباطات، رشد اقتصادی متناسب با محتوای بومی را از جمله دلایل تصمیم برای بازنگری تعرفه پهنای باند ارتباطات داخل کشور عنوان کرد و گفت: تلاش براین است که خدمات بومی خوبی از سوی ارائه دهندگان محتوا و اپراتورهای ارائه دهنده خدمات، در بستر شبکه ملی اطلاعات عرضه شود و در نهایت این خدمات با قیمت مناسب به مصرف کننده نهایی برسد.

پس از افتتاح فاز دوم شبکه ملی ارتباطات و با هدف توسعه محتوای داخل کشور برای ارائه سرویس در بستر شبکه ملی ارتباطات، پیشنهاد کاهش تعرفه ترنسمیشن زیرساخت (شبکه انتقال) با توافق با شرکت مخابرات ایران به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات ارائه شد و بعد از جلسات متعدد، کمیسیون تنظیم مقررات در اسفندماه تصمیم به کاهش هزینه تمام شده محتوای داخلی در کشور و کاهش ۲۰ درصدی تعرفه سرویس انتقال برای سرویس دهندگان این خدمات ۲۰ گرفت.

بر مبنای این مصوبه هزینه تمام شده خرید پهنای باند برای اپراتورهای اینترنتی و موبایل که ترافیک داخلی را ارائه می‌دهند، از اول فروردین ۹۶ کاهش پیدا کرد.
کد مطلب: 48582
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
صدها بار وعده کاهش نرخ دادید و دهها بار اعلام کاهش نرخ کردید و من ده ساله برای این 128 کیلو مزخرف ماهی 15 تومن پرداخت میکنم.
feedback
بزار اینها دروغ بگند در جلسات مردم میدونند چقدر از جیبشون دارن برای اینترنت حجمی غیرقانونی پرداخت می کنند
هیچ کس هم از اینترنت ملی استفاده ای نمیکنه
feedback
اصلا سوال اینجاست که چرا باید نرخ اینترنت گران باشه؟
در حالی که اینترنت لب مرز بسیار ارزان نزدیک به رایگان دریافت میشه و انتقال اون هم از طریق همون شبکه ای هست که پهنای باند داخلی رو منتقل میکنه
هر سال هزینه من برای اینترنت افزایش یافته چون حجم مصرف من مدام در حال افزایش هست
فروش غیرقانونی حجم اینترنت رو متوقف کنید
آرش
feedback
United Kingdom
احتمالاً قیمت بالای اینترنت، راهیه برای کنترل ساده تر ترافیک ورودی و خروجی

نرخ بالاتر -> درآمد بیشتر -> تجهیزات کنترل شبکه ی بیشتر
و از طرفی
تجهیزات کنترل شبکه -> هزینه بیشتر -> هزینه اینترنت بیشتر

یه جورایی مردم با پول بیشتر بابت اینترنت دادن هزینه ی فیلترینگ و کنترل ترافیک اینترنت رو پرداخت می کنن.
feedback
نه والا چه کنترلی، با این وی پی ان ها هیچی رو نمیشه کنترل کرد
در خارج (منظور کشورهایی هست که فیلترینگ به این شکل ندارند نه چین و ...) فقط متخصص ها می دونند وی پی ان چی هست اما اینجا بچه دبستانی هم میدونه وی پی ان چی هست با انواع و اقسام و مشکلاتشون؟!!
محمد رضا
feedback
United States
با عرض سلام اقای وزیر ما اینترنت با سرعت 16 مگابیت بر ثانیه نمیخوایم همون 8 مگابیت بر ثانیه رو ارایه بدید ولی با حجم نامحدود الان زمان برای بسته ها یه جورایی بی معنی میشه چون اکثرا حجمشون زودتر از موعد تموم میشه
feedback
عزیز ما به 2 مگابیت بر ثانیه نامحدود هم راضی هستیم و هر دو سال هم دو برابر بشه سرعت پایه تا سال 1404 برسه به 30 مگابیت بر ثانیه سرعت پایه
به نظر شما هوش مصنوعی تا ده سال آينده به احساسات مجهز خواهد شد؟
بله
خیر