۰
plusresetminus
شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴

هوش مصنوعی، بهترین همراه برای مدیریت فناوری اطلاعات

ایتنا- اگر کمی به گذشته برگردید، نگرانی‌ و ترس از اینکه الکسا، یک وسیله جاسوسی برای سازمان سیا باشد، در زندگی مردم نفوذ کرده بود ولی امروز، تحولات عمیقی در این باورها به وجود آمده است.
هوش مصنوعی، بهترین همراه برای مدیریت فناوری اطلاعات


چند سال پیش، زمانی که صحبت از دستگاه‌های هوش مصنوعی مانند الکسا به میان می‌آمد، اشخاص، پر از ترس و نگرانی می‌شدند، لیکن امروز شاهد تحولات عظیمی هستیم که در زمینه هوش مصنوعی اتفاق می‌افتد و زندگی افراد را تحت تأثیر خود قرار داده است و این تأثیر باعث شده که نگرش افراد نسبت به هوش مصنوعی و فناوری‌های حاصل از آن تغییر کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، برخی از تحولاتی که در زمینه هوش مصنوعی به وجود می‌آید، در زمینه‌های تخصصی مانند تصویربرداری پزشکی، قابلیت‌های تشخیصی یا شناسایی تصاویر ماهواره‌ای است. بقیه این قابلیت‌ها مانند دستیارهای دیجیتال یا حتی ربات‌ها، آماده می‌شوند تا زندگی و کار ما را در مقیاس وسیع‌تری تحت تأثیر خود قرار دهند.

البته، برخی از ما، خیلی محتاط‌تر از آن هستیم که با چند ترفند هوشمندانه، دچار مشکل شویم. ما انتظار داریم هوش مصنوعی، کمی بیشتر از آن چیزی که الان هست، مؤثر واقع شود و کارهای دستی خسته کننده که موجب مزاحمت برای انسان می‌شود را انجام دهد.
انتظار ما این است که هوش مصنوعی کنترل و مهار شود تا بتواند به شکلی واقعی، هوش انسان را افزایش دهد و در واقع آن را تقویت کند.


همچنین می‌خواهیم که هوش مصنوعی، در کنار ما باشد و به عنوان یک دستیار مجازی هوشمند عمل کند. متخصصان فناوری اطلاعات نمی‌توانند صبر کنند تا روزی یک دستگاه هوش مصنوعی که متناسب با سطح انتظارت آن‌ها باشد، به بازار بیاید و بتواند کارها را به بهترین نحو انجام دهد و با آن‌ها در اشکال مختلف، ارتباط برقرار کند.

اما کارکرد این دستگاه‌ها به چه صورتی است؟ مثلاً وقتی در مورد هوش مصنوعی فردی صحبت می‌کنیم، دستگاه شما باید یک اسم داشته باشد.
این دستگاه، یک ربات است که با چند مهارت پایه و از پیش آموزش داده شده، مانند تشخیص صدا، پردازش زبان طبیعی، در اختیار شما قرار می‌گیرد. همچنین این دستگاه با الگوریتم‌های یادگیری ماشینی که در آن تعبیه شده است، زندگی کاری، عادات کاری و عوامل مؤثر بر شغل شما را یاد می‌گیرد.
 
کد مطلب: 48576
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام