۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰

جنجال جدید آژانس امنیت ملی آمریکا توسط هکرها!

ایتنا - Equation Group یک گروه توطئه و جاسوسی سایبری وابسته به آژانس امنیت ملی آمریکا است.
جنجال جدید آژانس امنیت ملی آمریکا توسط هکرها!


هکرهای The Shadow Brokers بازگشته‌اند و این بار کلمه عبور بقیه ابزار هکری را که در سال ۲۰۱۶ از آژانس امنیت ملی آمریکا به سرقت برده‌اند، منتشر کردند.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از انگجت، The Shadow Brokers نام یک گروه هکری مرموز است که اولین بار در تابستان سال ۲۰۱۶ خودی نشان داد و با انتشار اطلاعاتی در چند سایت اینترنتی فایل‌هایی را افشا کرد که مدعی بود از گروهی موسوم به Equation Group سرقت کرده است.

گفته می‌شود Equation Group یک گروه توطئه و جاسوسی سایبری وابسته به آژانس امنیت ملی آمریکا است. این گروه تعدادی فایل را هم به رایگان در اینترنت منتشر کرد تا متخصصان امنیت سایبری بتوانند صحت ادعاهایش را بررسی کنند.

بخش عمده فایل‌هایی که قبلا توسط The Shadow Brokers منتشر شده بود، با کلمه عبور غیرقابل دسترس شده بودند و افشای این کلمه عبور به پرداخت پول منوط شده بود.

این گروه به دنبال آغاز ریاست جمهوری ترامپ فعالیت خود را متوقف کرده بود و حال دلیل آغاز مجدد فعالیتش را اقدامات سیاسی ترامپ و از جمله مداخله در جنگ سوریه و حمایت از کارتل‌های بزرگ نظامی عنوان کرده که خشم اعضای گروه را برانگیخته است.

ابزار هکری آژانس امنیت ملی آمریکا که توسط این گروه افشا شده‌اند بسیار متنوع بوده و شامل مجموعه‌ای از آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری، ابزاری برای دورزدن فایروال‌های Cisco، Fortinet, Juniper و TOPSEC، ابزاری برای نفوذ به وی.پی.ان‌ها و سیستم عامل‌های لینوکس و ویندوز و ... است.

فهرستی از سرورهای متعلق به شرکت‌ها و دانشگاه‌های جهان از جمله ایران(laleh.itrc.ac.ir) که آژانس امنیت ملی آمریکا به آنها نفوذ کرده و از آنها برای انتشار بدافزار و حمله به دیگر رایانه‌ها در جهان استفاده می‌کند هم در این مجموعه موجود است.
کد مطلب: 48561
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير