۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲

هشتگ "آخوندی" رفع‌ فیلتر شد

ایتنا- گویا فیلترشدن این هشتگ به فروردین سال گذشته مربوطه بوده که از سوی مراجع قضایی به شرکت ارتباطات زیرساخت برای اجرا ابلاغ شده بود.
هشتگ "آخوندی" رفع‌ فیلتر شد


تصمیم درباره فیلتر و یا رفع فیلترینگ در حوزه اختیارات وزارت ارتباطات نیست و فیلتر شدن هشتگ آخوندی به فروردین سال گذشته مربوطه بوده که از سوی مراجع قضایی به شرکت ارتباطات زیرساخت برای اجرا ابلاغ شده بود.


به گزارش ایتنا از ایسنا، کاربران فضای مجازی در پی اخباری که از واکنش هفته گذشته وزیر راه و شهرسازی در مقابل یکی از خبرنگاران در حاشیه جلسه دولت، منتشر شد، با استفاده از هشتگ آخوندی ( #آخوندی) در شبکه اجتماعی اینستاگرام به این برخورد واکنش نشان دادند؛ پس از آن گزارش‌هایی درباره فیلتر این هشتگ در فضای مجازی و انتصاب این فیلتر شدن به وزارت ارتباطات منتشر شد اما ظاهرا فیلتر شدن هشتگ آخوندی به فروردین سال گذشته مربوطه بوده که از سوی مراجع قضایی به شرکت ارتباطات زیرساخت برای اجرا ابلاغ شده بود.

مدیر کل روابط عمومی شرکت ارتباطات زیر ساخت در این باره گفته است: تصمیم درباره فیلتر و یا رفع فیلترینگ در حوزه اختیارات وزارت ارتباطات نیست و این وزارتخانه، تنها اجرا کننده حکم مراجع قضایی است.

حامدرضا اسماعیلی با بیان اینکه دستور برای فیلتر 'هشتگ آخوندی' فروردین سال گذشته از سوی مراجع قضایی صادر و به شرکت ارتباطات زیرساخت برای اجرا ابلاغ شده بود، اضافه کرد: صبح روز شنبه نیز با حکم همان مرجع رفع فیلتر آن انجام شد و اکنون این هشتگ رفع فیلتر شده است.

او درباره چرایی پالایش این کلید واژه از سوی مرجع قضایی در سال گذشته اظهار کرده است: مرجع اطلاع رسانی دراین زمینه دبیرخانه کمیته تعیین مصادیق است و وزارت ارتباطات خود را امین مردم دانسته و به دنبال اجرای کامل قوانین و رعایت حقوق شهروندی است.
به گفته وی شکایت‌های متعدد دیگری درباره فعالیتهای گروه های سیاسی در فضای مجازی دریافت کرده ایم که این شکایات برای رسیدگی، به دبیرخانه کمیته تعیین مصادیق ارجاع داده شده است.
کد مطلب: 48560
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای