۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۹

عرضه دستیار هوش مصنوعی مسنجر فیس‎بوک به نام اِم

ایتنا- فیس‌بوک، ورژن محدودی از دستیار هوش مصنوعی مسنجر خود تحت عنوان اِم را در سراسر ایالات متحده عرضه خواهد کرد.
عرضه دستیار هوش مصنوعی مسنجر  فیس‎بوک به نام اِم


پس از آنکه در چند ماه گذشته، دستیار شخصی دیجیتال اِم، توسط درصد کمی از کاربران مسنجر تست و آزمایش شد، فیس‌بوک اعلام کرد که ورژنی کاملاً اتوماتیک از اِم برای کاربران IOS و اندروید در سراسر ایالات متحده، ارائه خواهد کرد.
گفتنی است زمانی که اِم در سال 2015 راه‌اندازی شد از هوش مصنوعی استفاده می‌کرد، لیکن توسط مردم نیز بر آن نظارت می‌شد. در آن زمان، بر خلاف سایر سرویس‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که در بازار بود، اِم می‌توانست وظایفی نظیر خرید اقلام، رزرو و کارهای مربوط به سفر و ... را از طرف شما انجام دهد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی نت، دستیار صوتی هوشمند فیس‌بوک که با نام اِم شناخته می‌شود، با اپلیکیشن مسنجر بزرگ‌ترین شبکه‌ اجتماعی جهان همراه شده است تا کاربران را در پاسخ‌گویی به پیام‌ها از طریق ارائه‌ پیشنهادات یاری کند.
البته این قابلیت فعلاً تنها برای کاربران آمریکایی در دسترس است. فیس‌بوک همچنین در نظر دارد که در ماه‌های آینده، قابلیت مورد بحث را برای تمام کاربران جهان فراهم کند.

فیس‌بوک کار آزمایش این ویژگی را از ماه دسامبر گذشته آغاز کرد و به نظر می‌رسد که این قابلیت، به تازگی برای عرضه به عموم آماده شده است.
توضیح فنی نحوه عملکرد این دستیار مبتنی بر هوش مصنوعی، بدین صورت است که ابتدا مکالمه‌ در جریان را آنالیز و سپس با مشخص کردن لغات کلیدی در مکالمه، پاسخ‌های پیشنهادی خود را ارائه می‌نماید.


از جمله‌ پاسخ‌های اِم، باید به ارسال استیکر و درخواست‌ تراکنش اشاره کرد. این دستیار صوتی ضمناً می‌تواند مکان کاربر را نیز با دوستانش به اشتراک بگذارد.
همچنین اِم به جست‌وجوی لغات کلیدی که احتمالاً شما با دوستان خود به‌منظور برنامه‌ریزی برای یک فعالیت گروهی، درباره آنها صحبت کرده‌اید، می‌پردازد و پس از یافتن موارد مورد نیاز، در برنامه‌ریزی و ارائه پیشنهادات لازم دخالت می‌کند.

کاربران می‌توانند در صورت تمایل، این قابلیت را از بخش تنظیمات برای گفت‌وگوهای محرمانه‌ خود غیرفعال کنند تا دیگر دستیار اِم در مسنجر فعال نباشد.
همچنین می‌توان در گفت‌وگوهای معمولی مسنجر نیز این قابلیت را در مواردی نظیر ارائه‌ پاسخ‌ها غیرفعال کرد و آنها را فقط برای پیشنهاد استیکر یا رزرو تاکسی مورد استفاده قرار داد.
 
کد مطلب: 48549
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام