۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۳

برتری سیستم عامل اندروید در اتصال افراد به اینترنت

ایتنا- گزارشات اخیر از استفاده از اینترنت که توسط استت‌ کونتر منتشر شده است، نشان می‌دهد که سیستم عامل گوگل در این زمینه، برای اولین بار از ویندوز پیشی گرفته است.
برتری سیستم عامل اندروید در اتصال افراد به اینترنت


تمامی ما می‌دانیم که اندروید، یک سیستم عامل پیشرو و برتر برای پلتفرم تلفن همراه است که بیش از 80 درصد از سهم این بازار را در دست خود دارد. با این حال، آمار و گزارشات نشان می‌دهد که این سیستم عامل، از حد تصور ما نیز فراتر رفته است.

گزارش جدیدی که اخیراً توسط استت کونتر منتشر شده است، نشان می‌دهد که اندروید، حقیقتاً پرکاربردترین سیستم عامل است و حتی از ویندوز نیز پیشی گرفته است.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی.تی ورلد، آمارهایی که اخیراً توسط استت کونتر منتشر شده است، به وضوح نشان می‌دهد که در ماه مارس گذشته، 37.93 درصد استفاده از اینترنت در سراسر جهان، به وسیله سیستم عامل اندروید صورت گرفته است.
این در حالی است که در همین بازه زمانی، میزان استفاده از سیستم عامل ویندوز از 37.91 درصد فراتر نرفته است.

از دید صاحبنظران، این آمار می‌تواند به عنوان یک نقطه عطف برای اندروید در تاریخ فناوری محسوب گردد.


هرچند که در بدو امر، 0.02 درصد اختلاف، عدد قابل توجهی به نظر نمی‌رسد، به هر حال همواره از ویندوز به عنوان یک رهبر دیرینه در عرصه فناوری یاد می‌شود و از دهه 1980 تا به حال، هیچ سیستم عاملی نتوانسته بود که از ویندوز پیشی بگیرد.

بدین ترتیب، اکنون که اندروید موفق شده که ولو با اختلاف ناچیز در سهم بازار خود، جایگاه خود را تثبیت و از ویندوز پیشی بگیرد، این اتفاق و تحولی مهم در عرصه سیستم عامل‌ها به شمار می‌آید.

همچنین آمارهای استت کونتر، از فراگیر بودن اندروید نیز حکایت دارد.
یکی از نتایج دیگر این پژوهش، برتری اندروید نسبت به آی.اُ.اس در زمینه استفاده از اینترنت است، بدین معنا که تعداد کاربرانی که از طریق دستگاه‌های اندروید، آنلاین می‌شوند، از سایر دستگاه‌ها مانند رایانه‌های شخصی نیز بیشتر است.
البته در این زمینه، فاکتورهای زیادی از قبیل هزینه، اتصال سلولی و قابلیت حمل در نظر گرفته می‌شود.

شایان ذکر است اعداد و ارقام نشان می‌دهد که در آمریکای شمالی، هنوز ویندوز در صدر قرار دارد و کاربرد 39.5 درصدی در مقایسه با کاربرد 21.2 درصدی اندرود را به خود اختصاص داده است.
البته استفاده از موبایل هم در گزارش آمار بسیار مهم است. به عنوان مثال، به گزارش استت کونتر، استفاده از موبایل در هند، دو برابر ایالات متحده است.
 
کد مطلب: 48540
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام