d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - فیس‌بوک انبوهی از اطلاعات کاربرانش را برای دولت آمریکا افشا می‌کند
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸

فیس‌بوک انبوهی از اطلاعات کاربرانش را برای دولت آمریکا افشا می‌کند

ایتنا - فیس‌بوک باید اطلاعات ۳۸۱ حساب کاربری را برای انجام یک تحقیق قضایی در مورد کلاهبرداری برخی افسران بازنشسته پلیس و برخی کارکنان بخش عمومی افشا کند.
فیس‌بوک انبوهی از اطلاعات کاربرانش را برای دولت آمریکا افشا می‌کند


بر اساس حکم عالی‌ترین دادگاه قضایی نیویورک فیس‌بوک موظف است انبوهی از اطلاعات کاربران خدمات خود را به صورت فله‌ای در اختیار مقامات دولتی و پلیس بگذارد.

به گزارش فارس به نقل از سی‌نت، فیس‌بوک ابتدا با این درخواست مخالفت و از آن به دادگاه شکایت کرده بود، اما شکایت فیس‌بوک پذیرفته نشده و بر این اساس اطلاعات صدها حساب کاربری در فیس‌بوک برای مقامات دولتی افشا خواهد شد.

فیس‌بوک درخواست یادشده را بسیار کلی و ناقض حریم شخصی کاربران دانسته بود. انتظار می رود به زودی گوگل، مایکروسافت، توییتر و برخی شرکت‌های اینترنتی دیگر هم با درخواست‌های مشابهی مواجه شوند و این در حالی است که برخی نهادهای مدنی و مدافع حریم شخصی در تلاش هستند تا اجرایی شدن درخواست‌های یاد شده را متوقف کنند.

فیس‌بوک در نهایت باید اطلاعات ۳۸۱ حساب کاربری را برای انجام یک تحقیق قضایی در مورد کلاهبرداری برخی افسران بازنشسته پلیس و تعدادی از کارکنان بخش عمومی افشا کند که مربوط به سال ۲۰۱۳ است. این اطلاعات حاوی عکس و مکالمات این کاربران هم هست. این افراد متهم هستند که به دنبال حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ به دروغ ادعای آسیب دیدگی و معلولیت کرده اند و از این طریق بازنشسته شده و به ناحق از مزایای خاص بهره مند شده اند.
کد مطلب: 48530
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر