۰
plusresetminus
شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۴

تحریم تبلیغاتی یوتیوب از سوی صاحبان آگهی

ایتنا - در طی چند هفته گذشته، گستره وسیعی از نشان‌های معروف تجاری مانند جانسون اند جانسون، پپسی، و مک‌دونالد آگهی‌های خود را از این سایت حذف کرده‌اند.
تحریم تبلیغاتی یوتیوب از سوی صاحبان آگهی


مطابق برآوردهای مؤسسه‌های سرمایه‌گذاری در وال‌استریت، تحریم رو به رشد یوتیوب از سوی آگهی‌دهندگان ممکن است برای درآمد گوگل، ۷۵۰ میلیون دلار ضرر به همراه داشته باشد.


به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از فورچون، در طی چند هفته گذشته، گستره وسیعی از نشان‌های معروف تجاری (از جمله جانسون اند جانسون، پپسی، و مک‌دونالد)، آگهی‌های خود را از این سایت به‌اشتراک‌گذاری حذف کرده‌اند.
گفته می‌شود این شرکت‌ها به این مسئله اعتراض دارند که آگهی‌های آنها در کنار محتواهای نامناسب گذاشته می‌شوند؛ از جمله ویدیوهایی که توسط گروه‌های افراطی منتشر می‌شوند.

گوگل وعده داده که اقدامات لازم برای برای مقابله با این مسئله را به انجام برساند. اما مشاجرات همچنان ادامه دارند و گفته می‌شود ارزش سهام غول جست‌وجو کاهش خواهد داشت.


در این میان، بنا بر نظرات تحلیلگران مؤسسه "نومورا اینستینت"، حتی اگر گوگل به سرعت هم به این معضل رسیدگی کند، این تحریم می‌تواند برای سرویس ویدیویی آن، گران تمام شود.
این مؤسسه تحقیقاتی در یادداشت پژوهشی خود خطاب به مشتریان عنوان داشته است که ممکن است یوتیوب در سال جاری با کاهش درآمدی معادل با ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار، یعنی افت ۷.۵ درصدی روبرو شود.

در این یادداشت آمده است: «این احتمال وجود دارد که خریداران تقاضای کنترل مستقیم‌تری بر جایگذاری آگهی‌ها داشته باشند که این امر ممکن است زمان‌بر باشد و پیاده‌سازی آن به منابع زیادی نیاز داشته باشد.»

گفته می‌شود مناقشه فوق، برای نخستین بار در بریتانیا آغاز شد. در آنجا تعدادی از نشان‌های تجاری و نیز خود دولت بریتانیا، تبلیغات‌شان را پس از آنکه بررسی نشریه تایمز نشان داد روی ویدیوهای سازمان‌های تروریستی و دیگر محتواهای نامناسب نمایش داده می‌شوند، پس گرفتند.

گفتنی است پارلمان بریتانیا از گوگل خواسته تا پیرامون اقدامات مقتضی خود در جهت حل این مشکل، توضیح دهد.
 
کد مطلب: 48520
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای