۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳

ترامپ قانون ناقض حریم شخصی کاربران اینترنت در آمریکا را امضا کرد

ایتنا - تا قبل از ورود ترامپ شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی حق نداشتند بدون اطلاع مشتریان داده‌های خصوصی مربوط به آنها را افشا کنند.
ترامپ قانون ناقض حریم شخصی کاربران اینترنت در آمریکا را امضا کرد


دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا مصوبه جنجالی کنگره آمریکا را امضا کرد که به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی اجازه می‌دهد اطلاعات خصوصی کاربران را به دیگران بفروشند.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از سی‌نت، در روزهای گذشته کنگره آمریکا با حمایت اکثریت جمهوری‌خواه، قانونی را تصویب کرد که به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی و همین طور موسسات خدمات بی‌سیم امکان می‌دهد تا بدون کسب اجازه از مشتریان خود و حتی بدون اطلاع دادن به آنها اطلاعات حساس شخصی آنان مانند سوابق وب‌گردی این افراد و برنامه‌ها و appهای مورد استفاده آنها و حتی موقعیت مکانی آنها را فاش کرده و این اطلاعات خصوصی را در اختیار مجموعه‌های ثالث مانند شرکت‌های تبلیغاتی قرار دهند.

بر اساس قوانین مصوب در دولت اوباما شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی حق نداشتند بدون اطلاع مشتریان داده‌های خصوصی مربوط به آنها را افشا کنند. این قانون افشای اطلاعات خصوصی را برای شرکت‌های اینترنتی مانند گوگل و فیس‌بوک مجاز ندانسته است، اما به نظر می‌رسد اولین گام در جهت پایان دادن به حفظ حریم شخصی کاربران اینترنت در آمریکا باشد.

این اقدام ترامپ با موجی از مخالفت‌ها در شبکه‌های اجتماعی و در میان سازمان‌های مدنی مدافع حریم شخصی مواجه شده، اما به نظر می‌رسد ترامپ و کنگره امریکا برای این موضوع اهمیتی قائل نیستند. شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی نیز که با خشم مردم مواجه شده‌اند با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای وعده داده‌اند که کماکان به حریم شخصی کاربران احترام می‌گذارند و اطلاعات خصوصی آنها را به فروش نمی‌رسانند.
کد مطلب: 48513
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است