۰
plusresetminus
يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴

آلمان از فناوری تشخیص صدا برای شناسایی مهاجران استفاده می‌کند

ایتنا- این نرم‌افزار بر پایه فناوری تشخیص صدا که در بانک‌ها و شرکت‌های بیمه طراحی شده است، بر اساس نمونه‌های از پیش تعیین‌شده می‌تواند لهجه‌ها را تجزیه و تحلیل کند.
آلمان از فناوری تشخیص صدا برای شناسایی مهاجران استفاده می‌کند


امروزه استفاده از نرم‌افزارهای پردازش زبان برای کاربردهای مختلف امری عادی و غیرقابل اجتناب است. یکی از اموری که در آن، از نرم‌افزارهای پردازش زبان استفاده می‌شود، تشخیص گفتار است.

گفتنی است این نرم‌افزارها می‌توانند به تشخیص و احراز هویت افرادی که در مقابل آنها قرار می‌گیرند کمک کنند. اخیراً مقامات امور دفتر فدرال مهاجران و پناهندگان در آلمان از نرم‌افزار "تشخیص گفتار" برای احراز هویت و زادگاه اصلی پناهجویانی که از کشورهای مختلف به این کشور پناهنده می‌شوند، استفاده می‌کنند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ورج، این نرم‌افزار بر پایه فناوری تشخیص صدا که در بانک‌ها و شرکت‌های بیمه طراحی شده است، بر اساس نمونه‌های از پیش تعیین‌شده می‌تواند لهجه‌ها را تجزیه و تحلیل کند. به این صورت می‌توان تشخیص داد که آیا شخص پناهنده واقعاً از مناطق بحران‌زده به آلمان پناهنده شده است.

گفتنی  است سال گذشته میلادی تعداد پناهجویانی که به کشور آلمان پناهنده شدند، از تعداد ۲۸۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۵ میلادی، به ۸۹۰ هزار نفر رسیده است و از آنجا که تعداد این پناهندگان بسیار زیاد است و کشور آلمان به تنهایی نمی‌تواند از عهده تأمین نیازهای این افراد برآید، بنابراین قصد دارد که با احراز هویت و تشخیص زادگاه اصلی این پناهندگان، از کشورهای مرتبط با آنها کمک بگیرد و نیازهای آنها را تأمین کند.


مونیکا اشمیت، یکی از متخصصان زبانشناسی آلمانی، بر این باور است که نمی‌توان گفت که نرم افزارهای تشخیص گفتار، قادر به شناسایی این هستند که فرد، کلمات و آواها را به همان صورت که همیشه بیان می‌کند، در مقابل نرم‌افزار نیز به زبان می‌آورد.
به اعتقاد وی، مشکل اینجاست که معمولاً پناهندگان پیش از اینکه در مقابل چنین نرم‌افزارهایی قرار گیرند، مراحل مصاحبه و پرسش و پاسخ زیادی را پشت سر گذاشته‌ و ممکن است این مراحل، بر روی لحن صحبت آنها اثر گذاشته باشد.

تشخیص لهجه و گویش افراد، کار پیچیده‌ای است که نیاز به در نظر گرفتن فاکتورهای بسیار زیادی دارد. حتی بزرگ‌ترین کارشناسان لهجه و گویش نیز ممکن است در تشخیص نوع گویش و یا لهجه فرد، دچار اشتباه شوند.
 
کد مطلب: 48454
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير