۰
plusresetminus
يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۴
قابلیت جدید جیمیل:

ویدیوهای ضمیمه جیمیل را قبل از دانلود مشاهده کنید

ایتنا - این قابلیت می‌تواند برای کاربران بسیار مفید و کاربردی باشد، چرا که با مشاهده یک ویدیو قبل از دانلود، می‌توان از محتوای آن باخبر شد و از دانلود بی‌مورد آن جلوگیری کرد.
ویدیوهای ضمیمه جیمیل را قبل از دانلود مشاهده کنید


گوگل به تازگی تغییری کوچک اما کاربردی در سرویس مشهور پست الکترونیک خود (جیمیل) اعمال کرده است و بدین ترتیب، همه‌ کاربرانی که ضمیمه‌ ویدئویی ارسال یا دریافت کرده باشند، پیش از دانلود ویدئو‌ می‌توانند آن‌ را پخش کنند.

شایان ذکر است که امکان دانلود ضمیمه‌ ویدئویی همچنان وجود دارد، اما از این پس، اگر روی فایل ویدیویی ضمیمه شده کلیک کنید، یک پخش‌کننده ویدیو شبیه به پخش‌کننده یوتیوب برایتان نمایان خواهد شد که ویدیو را نمایش خواهد داد.


به گزارش ایتنا از رایورز و به نقل از ورج، از جمله قابلیت‌های این پخش‌کننده ویدئویی می‌توان به امکان تنظیم کیفیت و صدا اشاره کرد. همچنین با استفاده از این پلیر ویدئویی، می‌توان فایل ضمیمه مورد نظر را در یک دستگاه کروم‌کست پخش کرد.

شرکت گوگل اعلام کرد که این قابلیت، طی ۱۵ روز آینده، در دسترس تمامی کاربران سرویس جیمیل قرار خواهد گرفت.
گفتنی است قابلیت مورد بحث می‌تواند برای ارسال ویدئو‌های کوچکی که با گوشی موبایل شما ثبت شده‌اند، بسیار کاربردی باشد؛ چون دیگر لازم نخواهد بود که دریافت کننده، چند مرحله اضافه را برای مشاهده ویدئو طی کند، اما با توجه به اینکه گوگل برای ضمیمه کردن فایل‌ در جیمیل محدودیت ۵۰ مگابایتی در نظر گرفته است، ویژگی جدید مورد اشاره همچنان با محدودیت همراه است.


گوگل طی بیانیه‌ای اعلام کرد که پیش از عرضه این قابلیت، کاربران برای مشاهده یک ویدئوی ضمیمه شده به ایمیل، می‌بایست در ابتدا آن را به طور کامل دانلود کرده و سپس با استفاده از یک مدیاپلیر اجرا می‌کردند؛ لیکن از امروز، زمانی که کاربران، ایمیلی حاوی یک فایل ویدئویی را دریافت می‎کنند می‌توانند آن را در صفحه ایمیل خود و بدون نیاز به دانلود، مشاهده کنند.

این قابلیت می‌تواند برای کاربران بسیار مفید و کاربردی باشد، چرا که با مشاهده یک ویدئو پیش از دانلود، می‌توان از محتوای آن باخبر شد و از دانلود بی‌مورد آن جلوگیری کرد.
گفتنی است در حال حاضر، این ویژگی تنها برای کاربران نسخه دسکتاپ جیمیل فراهم شده است.

اگرچه با توجه به محدودیت حجم ۵۰ مگابایتی فایل‌های پیوست، تنها می‌توان ویدئوهایی با کیفیت نه چندان بالا را مشاهده نمود، اما با این حال، اقدامات اخیر گوگل در جهت استفاده بهتر از سرویس‎های این شرکت می‌تواند گامی مثبت در جلب توجه هر چه بیشتر کاربران باشد.
 
کد مطلب: 48450
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام