۰
plusresetminus
شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷

دو سوم کاربران نمی‌دانند که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند

ایتنا- هوش مصنوعی و ربات‌های سخنگو (چت‌بات)، یکی از موضوعات داغ کسب و کار است. اما کاربران از اینکه هوش مصنوعی را وارد زندگی روزانه خود کنند، چه احساسی دارند؟
دو سوم کاربران نمی‌دانند که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند


این روزها، مردم در تکاپوی استفاده از هوش مصنوعی و در تلاش برای به کار گرفتن دستیاران دیجیتال در زندگی خود روزمره هستند. البته کاربران در این میان، واقعاً نمی‌دانند که این فناوری‌های جدید، چه تأثیری بر زندگی روزمره آنها خواهد گذاشت و به همین خاطر هم کمی سردرگم شده‌اند.

واقعیت این است که هوش مصنوعی، به اغلب فعالیت‌های ما وسعت می‌دهد. ما در تمام زندگی خود، از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم، مثلاً در کار و تفریح، هنگام استفاده از یک اپلیکیشن برای روشن کردن لامپ، صحبت کردن با گوگل هوم یا آمازون الکسا یا نوشتن ایمیل‌های بهتر از هوش مصنوعی کمک می‌گیریم.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از زد.دی نت، شرکت‌های بزرگی چون گوگل، آی.بی.ام، یاهو، سیلزفورس و اینتل، در این زمینه پیشگام بوده‌اند و حتی توییتر، ای‌بی و مایکروسافت نیز برای اینکه بهترین بازیگر در زمینه هوش مصنوعی باشند، با هم رقابت می‌کنند.
در همین زمینه، "هاب‌اسپات" که یک شرکت بازاریابی درون‌گراست، طی یک تحقیق، تمایل مشتری به سمت هوش مصنوعی و ربات‌های سخنگو را بررسی کرده و نظرسنجی خود در این زمینه را منتشر نموده است.


در این نظرسنجی، بیش از ۱۴۰۰ نفر از مردم ایرلند، آلمان، مکزیک، کلمبیا، انگلستان و ایالات متحده شرکت کردند. با انجام و بررسی این نظرسنجی، هاب‌اسپات به این نتیجه رسید که بسیاری از مردم تاکنون نمی‌دانستند که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند.

مطابق آمار این شرکت، ۳۷ درصد شرکت کنندگان ابراز کردند که از یک ابزار هوش مصنوعی استفاده کرده‌اند، اما از میان آن دسته از پاسخ دهندگان که می‌گفتند "اصلاً استفاده نکرده‌اند" ۶۳% در عمل استفاده کرده بودند و از این موضوع اطلاعی نداشتند.

همچنین ۷۴% از پاسخ دهندگان، در ماه پیش، از جست‌وجوی صوتی استفاده کرده بودند و گفتند که سیری، کورتانا ، هوم و الکسا در این زمینه پیشرفت کرده‌اند. بر طبق این داده‌ها، استفاده روزانه از جست‌وجوی صوتی نسبت به سال گذشته، ۲۷% رشد داشته است.

افراد، اطلاع خوبی از دستیار‌های صوتی موجود داشتند و ۸۴% از آنها، هیچ مشکلی با استفاده از دستیارهای مذکور در خانه نداشتند، لیکن صرفاً ۱۷% با استفاده از آن در ملأ عام راحت بودند، که اکثر این افراد هم جزو افراد پردرآمد بودند.
 
کد مطلب: 48437
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام