۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۷

فیس‌بوک استفاده برنامه‌نویسان از داده‌های کاربران را متوقف می‌کند

ایتنا - فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر در ماه‌های اخیر به شدت از سوی افراد و گروه‌های مدافع حریم شخصی مورد اعتراض قرار گرفته‌اند.
فیس‌بوک استفاده برنامه‌نویسان از داده‌های کاربران را متوقف می‌کند


فیس‌بوک می‌گوید برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری امکان استفاده از داده‌های شبکه‌های اجتماعی برای طراحی و خلق ابزار نظارتی را نخواهند داشت.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از رویترز، این شبکه اجتماعی فرایندی را متوقف کرده که از طریق آن ادارات پلیس در آمریکا قادر به ردگیری روند فعالیت‌های معترضان اجتماعی و سیاسی از طریق فیس‌بوک بوده‌اند.

فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر در ماه‌های اخیر به شدت از سوی افراد و گروه‌های مدافع حریم شخصی مورد اعتراض قرار گرفته‌اند، زیرا اطلاعات خصوصی کاربران خود را در اختیار افراد و گروه‌های ثالث قرار می‌دادند.

در این میان اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای تصریح کرد پلیس آمریکا از اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی و دیگر داده‌های در دسترس کاربران در فیس‌بوک برای جاسوسی از آنها در مورد معترضان سوءاستفاده می‌کند و این جاسوسی در اماکنی مانند فرگوسن، میسوری رخ داده است.

فیس‌بوک و برخی شرکت‌های اینترنتی دیگر در آمریکا در واکنش به این اعتراضات دسترسی به داده‌های خصوصی کاربران توسط توسعه‌دهندگان وبرنامه‌نویسان را متوقف کرده‌اند تا اتهام جاسوسی از میلیاردها کاربر به آنها وارد نشود.

راب شرمن معاون حوزه حریم شخصی فیس بوک در این مورد گفته است: هدف ما این است که سیاست هایمان صراحت داشته باشند. با این تغییر ما فضایی به وجود می آوریم که افراد در آن در زمان اظهارنظر احساس امنیت خواهند کرد. علیرغم این اقدام فیس بوک، برخی کاربران هنوز در این مورد که این شرکت تمامی راه های دسترسی افراد و شرکت های ثالث به اطلاعات خصوصی انها را مسدود کرده باشد، تردیدهایی دارند.
کد مطلب: 48399
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام