۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶

همکاری ناسا و گوگل برای نصب رایانه‌های کوانتومی پیشرفته

ایتنا - گوگل و ناسا در حال نصب رایانه‌های کوانتومی پیشرفته در تاسیسات Ames هستند تا از آنها برای حل برخی مشکلات پیچیده که پیشرفت اکتشافات فضایی را دشوار می‌کند، استفاده کنند.
همکاری ناسا و گوگل برای نصب رایانه‌های کوانتومی پیشرفته


گوگل و ناسا در حال نصب رایانه‌های کوانتومی پیشرفته در تاسیسات Ames هستند تا از آنها برای حل برخی مشکلات پیچیده که پیشرفت اکتشافات فضایی را دشوار می‌کند، استفاده کنند.


این رایانه‌ها که سرعت بالایی دارند می‌توانند بسیاری از محاسبات دشوار را با دقت و صرف وقت کمتری انجام دهند.

به گزارش ایتنا از فارس، سیستم‌های رایانه‌ای یاد شده که دی‌ویو نام دارند، جایگزین سیستم‌های رایانه‌ای کوانتومی فعلی خواهند شد که در گذشته در مرکز تحقیقاتی Ames نصب شده بودند. پلاتفورم جدید که D-Wave 2000Q‌ نام دارد نسل به روزشده پلاتفورم D-Wave 2X است که در سال ۲۰۱۵ معرفی شده بودند.

سرعت سیستم جدید D-Wave 2000Q‌ دو برابر سیستم‌های نسل قبلی کوانتومی و برابر با ۲۰۰۰ کیوبیت است. qubit یا کیوبیت مخفف اصطلاح بیت کوانتومی است که یک واحد کوانتومی از اطلاعات تلقی می‌شود. این سیستم با سیستم بیت‌های باینری تفاوت دارد و می‌تواند در آن واحد صفر، یک یا ارقام دیگری را به خود اختصاص دهد. این در حالی است که بیت‌های دیگر تنها می توانند صفر و یک باشند.

استفاده از این روش انقلابی در علم رایانه ایجاد خواهد کرد و توان محاسباتی و پردازش رایانه‌ها را به شدت افزایش می‌دهد. زیرا رایانه‌ها می‌توانند به طور همزمان چندین فرایند را برنامه‌ریزی و اجرا کنند. البته فعالیت این رایانه‌ها در شرایط خلا و با فشاری ۱۰ میلیارد بار پایین تر از فشار سطح زمین صورت می‌گیرد. لذا هوای محل نصب این رایانه‌ها ۱۸۰ بار سردتر از هوای خارج از جو زمین و نزدیک به صفر مطلق است.
کد مطلب: 48398
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
qubit مخفف cube bit هست به معنی بیت مکعب
احتمالا به خاطر اینکه بیت های کوانتومی 0 و 1 و (0و1) هستند
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام