۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸

بات‌نِت‌های جنایی در خدمت هکرهای دولتی روسیه

ایتنا - بات‌نت موسوم به Gameover ZeuS ساخت هکر معروف ایوگنی بوگاچوف از سازمان‌های اطلاعاتی-دفاعی آمریکایی جاسوسی می‌کند.
بات‌نِت‌های جنایی در خدمت هکرهای دولتی روسیه


هکرهای دولتی روسیه با استفاده از بات‌نت‌های دنیای زیرزمینی هکرها وارد کمپین‌های جاسوسی دنیای غرب می‌شوند.


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، نیویورک‌تایمز در گزارشی مبسوط از هکرهای دولتی روسیه نام‌برده است که به‌ظاهر آزاد بوده ولی درواقع برای سازمان جاسوسی روسیه / FSB هک می‌کنند.

در این گزارش آمده است بات‌نت موسوم به Gameover ZeuS ساخت هکر معروف ایوگنی بوگاچوف / Evgeniy Bogachev که از سازمان‌های اطلاعاتی-دفاعی آمریکایی جاسوسی می‌کند، توسط FSB توسعه داده‌شده است.

بر اساس این گزارش بات نت مذکور در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ کامپیوترهای آمریکایی را آلوده کرد و با کلیدواژه‌هایی مانند شورشیان سوریه، عملیات اکراین، کلمات انگلیسی top secret یا Department of Defense اسناد موجود در سرورها را به سرقت برد.

روسیه اظهارنظری درباره بوگاچوف نکرده اما وی و سایر هکرهای مظنون از طرف آمریکا تحریم شده‌اند.

اکراین می‌گوید لوگاچوف زیر نظر واحدی سری در FSB فعالیت می‌کند و روسیه اجازه داده است تا وی به‌صورت آزادانه در ویلایی در حومه شهر و البته تحت مراقبت به نوشتن کدهای مخرب ادامه دهد.

اما درنهایت آمریکا نتوانسته است رابطه هکرها را با دولت روسیه شناسایی و ثابت کند و فقط به تنبیه‌های این‌چنینی روی آورده است.
کد مطلب: 48394
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير