۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱

بلندگوی آمازون گوشی گمشده‌تان را پیدا می‌کند

ایتنا - بلندگوی اکو از این به بعد به دو شیوه قابل برنامه‌ریزی است تا در صورت گم شدن گوشی هوشمند با ارسال فرامینی صوتی به شما در یافتن تلفن همراهتان کمک کند.
بلندگوی آمازون گوشی گمشده‌تان را پیدا می‌کند


بلندگوی هوشمند شرکت آمازون موسوم به اکو تا به حال کارکردهای مختلفی داشته، اما به تازگی استفاده از آن برای یافتن گوشی‌های همراه گم شده ممکن شده است.


به گزارش ایتنا از فارس، این بلندگو که برای خرید آنلاین، جستجوی اینترنتی، اعلام اخبار و وضعیت آب و هوا قابل استفاده است، با استفاده از قابلیت شناسایی صوت خود می‌تواند در آینده برای کارهای متنوع‌تری نیز برنامه‌ریزی شود.

بلندگوی یاد شده از این به بعد به دو شیوه قابل برنامه‌ریزی است تا در صورت گم شدن گوشی هوشمند با ارسال فرامینی صوتی به شما در یافتن تلفن همراهتان کمک کند. بدین منظور کاربران باید یک برنامه ثالث را بر روی گوشی همراه خود نصب کنند و سپس از سرویس‌های آنلاین ارائه شده توسط الکسا برای مکان‌یابی گوشی خود استفاده کنند.

از جمله این برنامه ها برنامه ۳۵ مگابایتی TrackR است که در صورت گم شدن گوشی حتی اگر کاربر آن را در وضعیت بی‌صدا هم قرار داده باشد، زنگ گوشی را به صدا درمی‌آورد. در مرحله بعد کاربران باید برنامه یاد شده را باز کردن و گزینه یافتن گوشی با الکسا یا Find Your Phone with Alexa را انتخاب کنند.

سپس کاربران خطاب به الکسا عبارت " الکسا قابلیت یافتن گوشی من را فعال کن" را بیان می‌کنند. سپس با جفت کردن بلندگوی اکو با گوشی خود از طریق این برنامه می‌توانید برای یافتن آن در آینده اقدام کنید. از آن پس در صورت گم کردن گوشی خود می‌توانید با بیان عبارت " الکسا از TrackR بخواه تا به گوشی من زنگ بزند" صدای زنگ گوشی را فعال کرده و آن را بیابید.

اما روش دیگر برای این کار استفاده از یک سرویس تحت وب به نشانی ifttt.com است که از برنامه‌ای خاص برای اتصال گوشی به خود بهره می‌گیرد و با استفاده از آن هم می‌توانید به صورتی مشابه برای یافتن گوشی خود از طریق الکسا اقدام کنید.
کد مطلب: 48390
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است